Dünyanın ilk dört ucuz tatil ülkesi

Avrupa’da çıkacağınız herhangi bir gezi için ayıracağınız parayla bu ülkelerde mükemmel bir tatil geçirebilirsiniz.

Türk parasının dolar ve euro karşısında değer kaybetmesiyle tatil planları da değişti. Rotanızı başka ülkelere çevirmek isterseniz dünyanın ilk dört ucuz ülkesi sizler için şöyle sıralandı:

Honduras

Bu Orta Amerika ülkesi en çok seyahat edilenler listesinde olmasa da, gittiğinizde hayran kalacaksınız. Maldivler'in ünlü beyaz kumları ve palmiye plajları kadar mükemmel bir görselliğe sahip bu ülkede yeme içme oldukça ucuz. Günde 50 TL'yi bile bulmayan harcamalar yaparak çok eğlenebilirsiniz. Tabi daha da ucuz olmasını istiyorsanız, uçak biletinizi de erken bir tarihte almanız gerek.

Bolivya

Calle Jaén, Bolivya'nın başkenti La Paz'da bulunan tarihi bir bölge. Bolivya'daki en güzel koloni yadigarı sokakları görebileceğiniz bu bölgede, hepsi farklı bir stile sahip olan 4 müze bulunuyor. Tüm bu müzeleri yalnızca 2 TL'ye gezebilirsiniz. Eğer yeme içmeye de önem veriyorsanız güzel bir haberimiz var. Çünkü Bolivya'daki yeme içme fiyatları Güney Amerika'nın en ucuzu.

Sri Lanka

Sri Lanka'da deniz kenarında 10 TL'yi geçmeyen fiyatlarla konaklamak mümkün. Hint Okyanusu'nun incisi, ucuzluğunun yanısıra güzelliğiyle de tatil planlarınızı değiştirdiğinize değecek türden.

Filipinler

Filipinler'de ucuz bir tatil istemek tercihlerinizle ilgili. Çünkü dileyenler için lüks seçenekler de var. Başkent Manila, en çok bilinen şehri olmakla birlikte, aynı zamanda diğer şehirlere göre biraz daha pahalı. Başkent yerine Cebu ve Bohol gibi şehirleri tercih edebilirsiniz. Ya da dalış meraklısıysanız Boraçay da bütçenize uygun bir seçenek olabilir.