Egeli turizmciler Aegean Hosttech'de buluşuyor

Ege'de turizm sektörünün nabzı Kuşadası'nda atacak. Çeşme, Bodrum, Selçuk, Kuşadası, Edremit belediye başkanları ve sektör temsilcileri, yaz sezonundan hemen önce Ege Turizm Sektör Toplantısı'nda biraraya gelecek.

Ege Bölgesi Ağırlama Konaklama Teknolojileri ve Evdışı Tüketim Fuarı (Aegean Hosttech) 22-25 şubatta, Kuşadası Efes Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Türkiye'nin dört bir yanından gelen firmalar uluslararası katılımcılar, kış ortasında bir kez daha turizm ateşini yakacak.

GL Platform tarafından düzenlenen fuar kapsamında Ege'de sektörün sorunları masaya yatırılacak. Kriz yönetiminde kamu kurumları, yerel yönetimler ve sivil toplum örgütlerinin sektöre yönelik destek mekanizmaları da mercek altına alınacak. Fuarın ilk günü düzenlenecek Turizm Sektör Toplantısı'nda Ege'nin turistik kentlerinin belediye başkanları, görüşlerini paylaşacak.


Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanı da olan Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur'un yöneteceği toplantıda, Kültür ve Turizm eski Bakanı Bahattin Yücel, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, turizmde gelinen noktayı, aldıkları önlemleri ve yapılması gerekenleri anlatacak. Toplantıda Kuşadası Otelciler Birliği Başkanı Tacettin Özden ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Kuşadası Şube Başkanı Gökhan Aydın da sektör analizi edecek.

Dünyaca ünlü şeflerin de jüri üyesi olduğu ve katılımı nedeniyle uluslararası hale gelen Ege Şefler Şampiyonası'nın da gerçekleştirileceği fuar, turizmin en önemli ayağını oluşturan Türkiye Otel Satın Alma Müdürleri ve Eğitimi Derneği ve Türkiye Satın Alma Platformu'nun eğitim toplantılarına da ev sahipliği edecek.

Fuarda Volkan Gemici tarafından turizmde iş sağlığı ve güvenliği kapsamında periyodik kontrollerin önemi konulu sunum da gerçekleştirilecek. Turizmde mesleki yeterlilik ve kalite ise Gökhan Namal tarafından anlatılacak. Fuarın en ilgi çekici konularından biri ise turizmde gıda ve misafir güvenliği ile gastronomide israf olacak. Her iki konuda da sektörün otorite olarak gördüğü Bülent Dokuzoğlu ile Vedat Yalçın, doğru bilinen yanlışları açıklayacak. Uzman Diyetisyen Ayşen Arıcan Öz ise sağlıklı yemek mutlu müşteri konseptiyle sektörde hem turizmcinin hem turistin dikkat etmesi gerekenleri anlatacak.