HADDİNİ VE MAKSADINI AŞAN TÜRSAB

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, 16 Nisan’da gerçekleşecek Anayasa referandumuna TÜRSAB' ın evet diyeceğini açıklamış.
Son aylarda TÜRSAB’la ilgili yolsuzluk iddiaları ve kötü yönetim nedeniyle yoğunlaşan baskılar nedeniyle zora düşen Başaran Ulusoy ana akım medya gazetelerine verdiği röportajda Referandumu ve yeni Anayasa taslağını gayet olumlu görüyoruz.

Eski anayasa ile bu işin yürümeyeceği belli. Günün şartları neyi gerektiriyorsa, ona göre makul olan her şeye biz evet diyoruz.

Ayın 25’inde Sayın Başbakan Binali Yıldırım’ ın yapacağı toplantıya (AK Parti’ nin Anayasa referandum çalışmalarını başlatacağı Ankara Arena’ daki toplantı) TÜRSAB temsilcimizi gönderiyoruz. Evet diyoruz.” Demiş..

Başaran Ulusoy bu sözleri ile her zaman yaptığı gibi haddini aştı, maksadının da önce bağcıyı dövmek, sonra üzüm yemek olduğunu kamuoyuna bir kez daha itiraf etti. Senelerdir sadece tribünlere oynayan, sektörün menfaatlerini umursamayan, yılların kurumunu adeta bir ticarethaneye dönüştüren, bunu da beceremeyip, TÜRSAB’ ı milyonlarca lira zarar uğrattığı iddia edilen Başaran Ulusoy belli ki stresten sapla samanı karıştırmaya başlamış, böylesi talihsiz bir açıklamaya daha imzasını atmış.

Arkadaş TÜRSAB dediğin binlerce şirket ve yüzbinlerce çalışanı temsil ediyor ve kanunla kurulmuş, sadece sektör menfaatlerini kollaması gereken yarı resmi bir kurum, taraf olamaz, olmamalı!.. Kaldı ki TÜRSAB kendi içinde bir anket ya da oylama mı yaptı da tüm üyeleri adına konuşma cesaretinde bulunuyor. Başaran Ulusoy kendi adına konuşabilir, ama üyelerinin onayını almadan temsil ettiği kurum adına Evet ya da Hayır diyemez. Böyle yaparak evet tercihini kullanacak üyelerini de zor durumda bıraktığını, hayır diyecek üyelerinin tamamını karşısına aldığını nasıl öngöremez?

TÜRSAB farklı düşünen meslektaşlarını YOK SAYAMAZ, onları hedef gösteremez, farklı muamele edemez ve üyelerinin en demokratik hakkı olan “fırsat eşitliği” ilkelerini ihlal edemez!..

TURSAPNET olarak Başaran Ulusoy’ u ve onun dediklerini kabullenen yönetim kurulunu külliyen AYIPLIYOR, maksadını aşan sözlerini GERİ ALMASINI ve tüm üyelerinden ÖZÜR DİLENMESİNİ bekliyoruz!..

TURSAPNET
TURİZMCİLER VE SEYAHAT ACENTELERİ PLATFORMU MODERASYON EKİBİ