Kars TÜRSAB üyelerine tanıtıldı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Orta Anadolu Bölgesel Yürütme Kurulu, 17 ile 19 Şubat 2017 tarihleri arasında, Kars’a bir gezi düzenledi.

Kars’ın doğal güzelliklerini, kültürel ve sosyal turizm potansiyelini görmek, Bölge Seyahat Acentaları arasındaki ilişkileri güçlendirmek ve yeni bölgeleri tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen programda, Kars ve Sarıkamış acentelere tanıtıldı.


Kars Valisi Rahmi Doğan, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kars İl Turzim Müdürü Hakan Doğanay, TÜRSAB Orta Anadolu Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Engin Şahin ve Kars’taki turizm sektörü temsilcileri program esnasında biraraya gelerek yörenin turistik potansiyelinin geliştirilmesi konusunda görüş alışverişi gerçekleştirdi.

Şahin, Kars kış turizmi koridoruyla beraber, Türkiye’de turizmin 12 aya yayılması, çeşitlendirilmesi ve turizm sektöründe ‘koridorlar’ yaratarak potansiyeli yüksek bölgelerin turizmde rekabet edebilir konuma taşınmasının hedeflendiğini belirtti.

Tanıtım gezisine katılan acenteler de faydalı buldukları geziyi, acente programlarına alarak Kars ve bölgesel turizme katkı sağlayacaklarını ifade etti.