Kışın balayı için gidilecek yerler

Kış mevsimi gelince sıcak beldelere, yaz geldiğinde yine sıcak yerlere gitmek isteriz. Ancak 2017 yılının popüler balayı rotaları arasında dünyanın gözde soğuk ülkeleri de yer alıyor. 


Mükemmel fotoğraflara imza atabileceğiniz, doğa yürüyüşlerine çıkabileceğiniz, deniz, kum ve güneşin zevkini çıkarmak yerine, soğuk dağlara tırmanmayı, bembeyaz karların içinde sıcacık hayaller kurmayı tercih edebilirsiniz.

Balayı rotanızı seçerken değerlendirebileceğiniz 2017’nin kış balayı rotalarını Oleg Cassini derledi.


Alaska

Balayı rotanızı çizerken 2017 kış balayı rotaları kış seçenekleri sizin için bir rehber niteliğinde olacak. Son dönemde kış döneminde evlenen çiftlerin en çok rağbet gösterdiği rotalar arasında yer alan Alaska, farklı bir balayı programı için seçilmiş lokasyonlar arasında yer alıyor. Buzullarla kaplı dağ manzaralı evlerde konaklayabilir, Glacier Körfezi Milli Parkı’nda özel planlanan turlara katılarak keyifli zaman geçirebilirsiniz.


Arosa – İsviçre

Bu yıl balayı rotanızı çizerken 2017 kış balayı rotaları kış seçenekleri sizin için bir rehber niteliğinde olacak. İsviçre’nin soğuk dağlarında, karların arasında sıcacık bir balayı yapmaya ne dersiniz? Soğuk ve kar fikrine alışmak sizin için zaman alıyorsa, mükemmel manzarasıyla Arosa dağlarını, kayak yaparak geçirebileceğiniz dakikaları ve balayı zamanınız yılbaşı dönemine denk geliyorsa, bembeyaz karların içinde yeni yılı karşılamayı düşünmeye başlayarak, hayallerinizi kurabilirsiniz.


Kapadokya – Türkiye

Bu yıl balayı rotanızı çizerken 2017 kış balayı rotaları kış seçenekleri sizin için bir rehberlik yapacak. Peri bacalarından daha romantik bir atmosfer düşünmek mümkün mü? Doğal oluşumlarıyla yaz-kış tüm dünyadan birçok kişinin ziyaret ettiği Kapadokya, kış aylarında peri bacalarının üzerine yağan kar ile çok daha romantik bir lokasyona dönüşüyor. Hava şartları izin verdiği sürece balon turlarına katılabileceğiniz, yine doğal oluşumuyla Tuz Gölü’nün mükemmel atmosferiyle buluşabileceğiniz gibi otel haline getirilmiş sayısız mağarada konaklayarak, kusursuz bir sabaha günaydın diyebilirsiniz.


İzlanda

Balayı programınızı hazırlarken doğanın en büyülü olaylarından birine şahitlik etmek istemez misiniz? İzlanda’da özellikle kış döneminde bembeyaz karların arasında izleyebileceğiniz, mükemmel renkleriyle her dönem farklılık yaratan Kuzey Işıkları’nı görmeye ne dersiniz? Kusursuz atmosferiyle doğanın en büyülü atmosferlerinde biri olan İzlanda, kuşkusuz balayı çiftleri için 2017 kış balayı rotaları kış seçenekleri arasında yer alacaktır.