Sarkozy Accor Oteller Zinciri'nde yönetici oldu

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, dünyaca ünlü Accor Oteller Zinciri Yönetim Kurulu'na uluslararası stratejiden sorumlu bağımsız yönetici olarak girdi.


Accor Otelleri'nin konuya ilişkin yazılı açıklamasında, daha önce grupta hissesi olan ancak şubat ayının başında bu hisseleri Accor’a devreden Colony Capital Fon’un yönetim kurulundaki temsilcisinin yerini Eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin alacağı bildirildi.

Sarkozy, grup içinde kurulacak uluslararası stratejik komiteye başkanlık edecek. Komitenin görev alanı ve dağılımı ise daha sonra belirlenecek.

Accor Grubu'nun Türkiye de içinde olmak üzere 95 ülkede 4 binden fazla oteli var. Sofitel, Pullman, Novotel, Mercure, Ibis, HotelF1, Raffles, Fairmont ve Swissôtel, Accor Grubu'na bağlı otel zincirleri arasında yer alıyor.

Sarkozy, merkez sağda cumhurbaşkanlığı seçimindeki aday adayı yarışının ilk turunda üçüncü sırayı alarak, ikinci tura kalamadan elenmişti. Bu ön seçimde merkez sağ seçmeni François Fillon’un adaylığında karar kılmıştı.