Sohbet masalarının vazgeçilmezi topik Kiva’da

Anadolu’nun binlerce yıllık lezzetlerini geleneksel tariflerine sadık kalarak hazırlayan Kiva, bomontiada’da misafirlerine geniş meze seçenekleri sunuyor. Muhabbet sofralarının vazgeçilmez mezelerinden topik Kiva’nın özgün tatları arasında yer alıyor. 


Mezelerini farklı etnik kültürlerden lezzetlerle zenginleştirmek üzere yola çıkan Kiva, misafirlerini, Komşular Mutfakta Projesi kapsamında menüsüne kattığı Ermeni mutfağının vazgeçilmezlerinden topikle buluşturuyor.

Geleneksel tarifine uygun olarak hazırlanan Anadolu’nun kadim lezzetlerinden topik aynı zamanda özlenen sohbet masalarının en bilinen lezzetlerinden biri olarak biliniyor.


Topik nohut ve patatesin leziz karışımının tahin, üzüm ve fıstıktan oluşan iç harcıyla birleşiminden oluşuyor ve küçük dikdörtgenler halinde sarmalanıp servis ediliyor.

Ege’den Güneydoğu Anadolu’ya, Karadeniz’den İç Anadolu mutfağına geniş lezzet çeşitliliğiyle dikkat çeken Kiva Bomonti, üç farklı bölümdeki odaları ve giriş katında yer alan kış bahçesinde keyifli bir atmosfer sunuyor.

Rezervasyon için:
Kiva Bomonti: 0212 296 20 08