THY işe 122 kişi alacak

Türk Hava Yolları (THY), 2017 yılı içinde ikinci pilot, tecrübeli-tecrübesiz kabin memuru ve mühendis alacağını açıkladı.


Konuya ilişkin açıklamaya göre 20 ikinci pilot, 50 tecrübesiz kabin memuru, 50 tecrübeli kabin memuru ve 2 mühendis olmak üzere toplam 122 kişi işe alınacak.

Başvuracaklar için aranan nitelikler:

İkinci Pilot Adayı: THY, Boeing 737NG tipinde en az 1.500 saat uçuş tecrübesine sahip ikinci pilot adayları arıyor. 22–53 yaş aralığında toplam 20 kişi istihdam edilecek.

Tecrübeli Kabin Memuru: 23-32 yaşlar arasındaki kadın ve erkek adayların başvuracağı görev için İngilizce bilmek, en az iki yıl kabin memuru olarak tecrübe isteniliyor. Toplam 50 kişi alınacak.

Tecrübesiz Kabin Memuru: Toplam 50 kişinin alınacağı kabin memuru kadın/erkek adayları için yaş aralığı 21-30. En az ön lisans/meslek yüksek okulu mezunlarını başvuracağı pozisyon için iyi İngilizce isteniyor.

Mühendis: THY'nin Emniyet Bilgi Yönetimi bölümünde görev alacak olan mühendislerin uçak, havacılık-uzay, uzay, uçak ve uzay mühendisliği bölümlerinden mezun olması, en fazla 38 yaşında olması isteniyor. Toplam iki kişinin alınacağı bölüm için adayların yüksek lisans derecesine sahip olması tercih nedeni.