Corendon Aırlınes Rusya’ya her gün uçacak

Taşıdığı turistlerle Türk turizmine önemli bir katkı sağlayan uluslararası havayolu Corendon Airlines, Rusya’nın Yekaterinburg şehrine nisan sonundan itibaren her gün uçmaya başlıyor.


Geçen yıl Rusya ile Türkiye arasında düzenlenen tarifeli uçuşlara izin verilmesiyle birlikte Rusya’nın önde gelen kentlerinden Yekaterinburg’a sefer düzenlemeye başlayan Corendon Airlines, 2017 yaz sezonunda bu şehre her gün uçacağını açıkladı.

Seferlerle ilgili olarak bilgi veren Corendon Airlines Ticaret Müdürü Mine Aslan, şunları söyledi:

“Kurulduğumuz günden itibaren ilk kez Rusya’ya tarifeli uçmaya geçen sene başlamıştık. Her zaman uçuş düzenlediğimiz hatlarda istikrarlı bir büyüme stratejisi yürütüyoruz. Bu sebeple, Yekaterinburg’a geçtiğimiz yıl yaptığımız uçuş sayısı haftada 2 iken bu sezon için bu uçuşları günlük olarak planladık. 2016 sonbaharındaki uçuşlarımıza olan talep ve bu sene Antalya’yı ziyaret etmesi beklenen Rus vatandaşlarının sayısındaki artış sonucu, bu sezon 26 Nisan’dan 31 Ekim’e kadar Rusya’nın Yekaterinburg şehrine Antalya’dan günlük ve tarifeli uçacağız. Önümüzdeki günlerde Rusya’nın başka şehirlerine de uçmak için planlamalarımız devam ediyor.”

Corendon Airlines’ın Antalya-Yekaterinburg uçuş tarifesi şu şekilde belirlendi:

26 Nisan ile 31 Ekim 2017 arası her gün:
Antalya-Yekaterinburg:
Kalkış 22:15 *
Varış: 04:45 *
Yekaterinburg-Antalya
Kalkış: 05:45 *
Varış: 08:15
(Saatler yereldir)
Ayrıntılı bilgi ve bilet satış için: www.corendonairlines.com 

Yekaterinburg: Rusya’nın keşfedilmeye değer şehri

Yekaterinburg (Rusça adıyla Ekaterinburg) Rusya’nın en büyük şehirlerinden biri ve Sverdlovsk Oblastı’nın yönetim birimi merkezidir. Avrupa ile Asya’nın kuzeydeki sınırı kabul edilen Ural Dağları üzerinde yer alan şehir, Rusya’nın en önemli finans ve sanayi bölgelerinden biri olmasının yanı sıra eğitim kurumları ve ihtişamlı müzeleri ile ülkenin en büyük kültür merkezlerindendir.

Sibirya Ekspresi'nin büyük aktarma noktalarından biri olan Yekaterinburg, aynı zamanda tarihi zenginliğinin yanında ilgi çekici mimarisi, yeşilin her tonunu içinde barındıran doğası, tiyatro ve operaları ile Rusya’nın en keşfedilemeye değer şehirlerinden biridir.

Temmuz ayındaki Çarlık Günleri Festivali, eylül ayındaki bisiklet maratonu ve ekim ayında düzenlenen Uluslararası Avrasya Müzik Festivali şehrin  önemli etkinlikleridir.