Foça'da ev pansiyonculuğu geliştirilecek

İzmir'in turistik ilçesi Foça'da ev pansiyonculuğu geliştirilecek. Bu amaçla Kozbeyli köyünde ev pansiyonculuğu kursu açıldı


Kursun açılışına Foça Kaymakamı Ali Çetin, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, İzmir Büyükşehir Belediyesi İşletme, İştirakler ve Yerel Yönetimler Dairesi Başkanı Hakan Öztürk, Belediye Meclis Üyeleri, bürokratlar, muhtarlar, kursiyerler ve eğitmenler katıldı.

Açılışta konuşan Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, şunları söyledi:

"İlçemizde turizmin geliştirilmesi ve vatandaşlarımıza ekonomik kazanç imkânı sağlamak için İzmir Büyükşehir Belediyemizle işbirliği ederek ev pansiyonculuğu kursu açtık. Foça'da ev pansiyonculuğunu özendirmek istiyoruz. Yöremizdeki vatandaşlarımızı turizm konusunda eğitmek ve Foça turizmini 12 aya yaymak istiyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyemize, Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu'na ve akademisyenlerimize çok teşekkür ediyorum. Kursiyerlerimize başarılar diliyorum."

Kozbeyli Çapkınoğlu Konağı'nda verilecek olan eğitimler üç hafta sürecek.

Ev pansiyonculuğu kursu'na katılan 25 kursiyere halkla ilişkiler, ev pansiyonculuğu ve konaklama hizmetlerinin gerekleri, mevzuat, yemek servisi ve sunum hizmetleri gibi konularda toplam 40 saat eğitim verilecek.

Kursu başarıyla bitirenlere sertifika verilecek.