Hampton By Hilton Otel Bolu açıldı

Bolu'da, D-100 Karayolu'nun kenarında inşa edilen 14 katlı, 350 yataklı Hampton by Hilton Otel hizmete açıldı.


Paşaköy Mahallesi'nde, D-100 Karayolu'nun kenarında Boluspor Kulübü Başkanı İşadamı Necip Çarıkçı'nın inşa ettirdiği otel tamamlandı.

60 milyon TL'ye mal olan, 150 oda, 350 yataklı otelin Bolu turizminin gelişmesine katkı sağlamasının beklendiği ifade ediliyor.

İşadamı Necip Çarıkçı 14 katlı, 2 bin kişilik kongre merkezinin de yer aldığı otelde basın toplantısı düzenledi.

Bolu'da şehir oteli konusundaki sıkıntıyı Hampton by Hilton ile çözdüklerini söyleyen Çarıkçı, şöyle konuştu:

"Perşembe günü müşteri kabul etmeye başlayacağız. Otelin yanında 2 bin kişilik bir kongre merkezi var. Bu kongre merkezi de üçe bölünebilecek şekilde tasarlandı. Dünya standartlarında bir kongre merkezi. Yılda yaklaşık 600 bin kişi Bolu'ya geliyor. Bolu'ya gelen insanlar termal turizm, kayak turizmi ve doğa harikası tabiat parkları için geliyor. Gelen tatilciler için bazen otellerde yer olmuyor ve bu nedenle kalamıyorlar. Bu anlamda da bu otel önemli bir alternatif olacak. İlk defa Bolu'nun böyle marka bir oteli oldu. Hilton standartlarında bir otel. Otelimizin yer ve konumu gayet güzel."

"Cami kaldırılmayacak"

Necip Çarıkçı, otelin hemen yanında Berberler Camisi'nin yer almasıyla ilgili olarak şunları ifade etti:

"Otel inşaatı başlamadan Hilton yetkilileri buraya gelerek incelemelerde bulundular. Burada cami olduğunu gördüler ve sıkıntı olmadı. Bu cami bizim camimiz. Caminin iyileştirilmesini sağlayacağız. Buraya bin 500 insan düğüne gelecek ve yanımızda caminin olması bize avantaj sağlıyor."