Hotel Euro Plaza'nın geleceği tartışılıyor

Girişi Tarlabaşı'nda olan arka odaları Kasımpaşa manzaralı oteli rezervasyon için aradığınızda “Tadilatta olduğumuz için kapalıyız,” deniliyor. Ancak otelin ne zaman açılacağına dair herhangi bir bilgi de yok. 


Veri ve analiz şirketi STR Global'in Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) için hazırladığı Ocak 2017 Ülke Performans Raporu'na göre İstanbul'daki otellerin doluluk oranlarında herhangi bir değişiklik yok.

İstanbul ne yazık ki bu yılın ilk aylarında da hala Avrupa turistik kentlerinin arasında düşük doluluk oranı olanlardan biri. Oteller, düşük talep nedeniyle zor günler geçirirken birçok otel de ya kapılarını kapatıyor ya da bir süreliğine faaliyetlerine ara veriyor.

Bu otellerden biri de Taksim Tarlabaşı'nda konumu itibariyle dikkati çeken otellerinden biri olan Hasko İnşaat'a ait Hotel Euro Plaza. Girişi Tarlabaşı'nda olan, arka odaları Kasımpaşa manzaralı oteli rezervasyon için aradığınızda “Tadilatta olduğumuz için kapalıyız” deniliyor. Ancak otelin ne zaman açılacağına dair bilgi de yok.

Para dergisinde yer alan bir yazıa, konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verildi:
"
Duyduğumuza göre Hasko İnşaat, tek turizm yatırımı olan bu oteli kiraya vermeyi düşünüyormuş.

Kasımpaşa'nın hemen üstündeki otelin binası konumu itibariyle oldukça cazip; ne kadara kiraya verileceği merak uyandırıyor.

Öte yandan yine duyumlarımıza göre Hotel Euro Plaza'nın otel olarak mı kalacağı yoksa binanın işyerine mi kiraya verileceği konusunda henüz net bir karar yokmuş.

Sektördeki sıkıntının en ağır etkilerine İstanbul'un maruz kaldığına işaret eden turizmciler, İstanbul turizmi için vakit geçirmeksizin tedbir alınmasıbı istiyor. Umarız bu çağrı karşılığını bulur."