İsrail Türkiye'ye gelecek olan vatandaşlarını uyardı

Türkiye, Ürdün, Mısır ve Mısır'ın Sina Yarımadası'na tatile gitmeyi düşünen İsrail vatandaşları uyarıldı.


İsrail Terörle Mücadele Bürosu'ndan  DEAŞ'ın kontrolündeki bölgelere komşu olan ülkeler için seyahat uyarısı yayınlandı.

10 Nisanda başlayacak olan Hamursuz (Pesah) Bayramı nedeniyle Türkiye, Ürdün, Mısır ve Mısır'ın Sina Yarımadası'na tatile gitmeyi düşünen İsrail vatandaşları uyarıld.

Sina Yarımadası İçin 1. düzey uyarı

Sina Yarımadası için yapılan en yüksek seviyedeki (1.seviye) seyahat uyarısı "çok yüksek somut tehdit" olduğu ve seyahatlerin tümüyle iptal edilmesi, ayrıca İsrail vatandaşlarının bölgeyi acilen terk etmesi gerektiği anlamına geliyor.

Türkiye için 2. düzey seyahat uyarısı 

Sputnik'in bildirdiğine göre Türkiye için 2. seviyedeki seyahat uyarısı ise  "yüksek somut tehdit" olduğu anlamına geliyor ve yine seyahatlerin iptal edilmesi ayrıca halihazırda Türkiye'de bulunan İsrail vatandaşlarının bölgeyi acilen  terk etmesi gerektiği anlamına geliyor.

Mısır ve Ürdün için 3. seviye uyarı

Mısır'ın diğer bölgeleri ve Ürdün için seyahat uyarısı ise 3. seviyede yer aldı. Bu "somut tehdit" olduğu ve İsraillilerin bu ülkeleri ziyaretten kaçınması gerektiği anlamına geliyor.

"Zorunlu olmayan ziyaretleri erteleyin"

Mısır, Ürdün ve Türkiye'ye ek olarak İsrail vatandaşlarının Fas'a zorunlu olmayan gezilerini ertelemeleri ayrıca ABD, Rusya, Belçika, Fransa, Almanya ve Hindistan'a gidecek olan İsrail vatandaşlarının olası terör saldırılarına ve İsraillilere yönelik kaçırma girişimlerine karşı dikkatli olmaları istendi.
 
Posta