Kempinski Küba'da ilk 5 yıldızlı oteli açıyor

Kempinski, Küba'nın ilk modern beş yıldızlı lüks otelini açıyor. 


Kempinski'nin yılın ikinci çeyreğinde Küba'da ilk otelini açacağı duyuruldu. 246 oda ve süitlerden oluşan The Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana, UNESCO Dünya mirası olarak ilan edilen Eski Havana'nın kalbinde yer alan tarihi Manzana de Gómez binasında yer alıyor.

Kempinski Otelleri kısa bir süre önce Grupo de Turismo Gaviota SA ile bir yönetim sözleşmesi imzaladı.


"Bu seçkin oteli baharda hizmete sunacak olmaktan çok mutluyuz," diyen Kempinski Otelleri Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Markus Semer sözlerine şöyle devam etti:

"Küba'nın ilk modern beş yıldızlı lüks oteli olacak olan Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana açılışımızla öncü olma ilkemiz devam edecek. Ayrıca lokasyon olarak ünlü bir tarihi binada yer alması, otelimizi Eski Havana'nın en özel projesi kılıyor.”

Grupo de Turismo Gaviota SA İcra Kurulu Başkanı Carlos M. Latuff da şunları söyledi:

“Otellerimizin yönetimini üstlenecek yeni ortaklarımızın uluslararası bilinirliğe sahip olması bizim için büyük önem taşıyor. Bu nedenle, Havana'daki yeni otelimizi yönetmesi için Kempinski markası seçildi” dedi ve ekledi:

“Avrupa'nın en köklü lüks otel grubu Kempinski; 120 yıllık kusursuz geçmişi, Avrupa’ya özgü lüks anlayışı ve olağanüstü kalitesiyle Manzana de Gómez için ideal bir ortak. Bu bina, Küba'da 20. yüzyılın başlarında Avrupa tarzındaki ilk alışveriş merkezi olarak inşa edilen ve önemli bir tarihi bölgede bulunan simgesel bir yapıdır. İşte bu kıymetli mücevheri, Kempinski ile birlikte şehrin lider lüks oteli yapacağız”.

The Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana'nın yarattığı heyecan, daha açılmadan Küba sınırlarını aştı.


Misafirler, tümü dört ila beş metrelik tavan yüksekliğinde, büyüklükleri 40 metrekareden başlayan ve baş döndürücü presidential süitte 150 metrekareye ulaşan 246 lüks oda ve süitler arasından seçim yapabiliyor. Eski şehir manzarasına hakim çatı terası ve yüzme havuzu, otelin dikkat çekici noktalarının arasında yer alıyor.

Misafirler konaklarken 1.000 metrekarelik alanda Resense tarafından yönetilen muhteşem bir SPA hizmeti alabiliyor, ayrıca üç farklı restoran seçeneği, bir lobi bar, puro salonu ve bir iş merkezi ile unutulmaz bir konaklama için ihtiyacları olan her şeye sahip olabilecek.

Havana'nın en tarihi semtinin merkezinde, şehrin çok ilgi çekici noktalarının hemen yanı başında yer alan bu yeni lüks otelin Küba'nın Başkenti'nde deneyim edinilecek yer haline geleceğinden hiç kuşku yok.