Kervansaray'ın iki oteli icradan satılacak

Türkiye’nin önde gelen tekstilcilerinden Sayılgan Ailesi’ne ait olan Bodrum ve Antalya Lara’daki iki otelin icradan satışı için gün belirlendi. 


Kervansaray markası ile hizmet veren Antalya Lara’daki otel için 318 milyon TL, Bodrum’daki otel için ise 94 milyon TL bedel belirlendi. Bodrum'daki otel için ihale günü 21 mart olarak belirlendi. İki otelin icradan satışına ilişkin şirket adına yapılan açıklamada ise, otellerin icradan satılmasına yol açan borçların ödenmesi için görüşmelerin sürdüğü kaydedildi.

Kervansaray Yatırım Holding bir süreden beri içine düştüğü mali sıkıntılarla gündemde.

Gruba bağlı otellerden Bursa Kervansaray Termal ocak ayında 53 milyon TL muhammen bedelle icradan satışa çıkarılmış, son anda iptal kararı çıkmıştı.

SATIŞ GÜNÜ 21 MART

Gruba bağlı otellerden ikisi için icradan satış süreci başladı.

476 odalı Kervansaray Bodrum Otel için belirlenen muhammen bedel 94 milyon 239 bin TL. Anılan oteli satışa çıkan şirket Mega Varlık Yönetim A.Ş., şirketin temlik alacağı nedeniyle otelin icradan satışa çıkardığı öğrenildi. Kervansaray Bodrum için belirlenen ihale tarihi 21 Mart olarak belirlendi.

LARA'NIN BEDELİ 318 MİLYON TL


Hürriyet'ten Dinçer GÖKÇE'nin bildirdiğine göre Antalya’daki 550 odalı Kervansaray Hotel Lara da icradan satış için gün bekleyen bir diğer tesis. Otel için belirlenen bedel 318 milyon 176 bin TL. Antalya 6. İcra Dairesi’nin yürüttüğü süreç için belirlenen tarih ise 29 mayıs.

ALMAN BANKASI SATIYOR

Otelin icradan satışını isteyen taraf ise alacaklı olan Alman Aareal Bank AG. Kervansaray Yatırım Holding’in daha önce KAP’a yaptığı bildirimlere göre Aareal Bank’ın 64 milyon 604 bin euroluk bir kredi alacağı var.

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Kervansaray Yatırım Holding avukatı Resul Özmen, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Holdingimiz bünyesindeki 7 adet otelden Aareal Bank’a olan borçlar nedeniyle Lara Otel ve Odea Bank’a olan borçlar nedeniyle Bodrum Oteli icra yolu ile satışa çıkarıldı. Ancak, şirket borçlarının müzakereleri devam eden muhtelif kaynaklarla ödenmesi ve küçük yatırımcıların da korunması için gerekli görüşmeler yapılıyor.  Şirketimizin var olan sorunları kısa süre içerisinde giderilecek ve turizm sezonunda faaliyetlere tam kapasite devam edilecektir. Holdingimizin aktifleri ile kıyaslandığında, mevcut borçların ödenmesi kolaylıkla mümkün. Ülkemizin ve turizm sektörünün yaşadığı olumsuz koşulların en iyi şartlarda atlatılması için yoğun bir şekilde çalışmalarımız sürdürülüyor. Sürece ilişkin gelişmeler ile ilgili KAP açıklamaları ivedilikle yapılacaktır.”