Mardinli turizmciler sezonu barbekü partisiyle açtı

Mardinli turizmciler, 2017 sezonunu açık havada düzenledikleri bir barbekü partisi ile açtı.
 

Mardin Bağdadi Restoran'da bir araya gelen turizmciler, turizm sezonunu barbekü ve mangal yakarak açtı. Turizmciler 2017 yılında Mardin´de turizm hareketleneceğini söyledi. Bağdadı terasında variller içinde ateş yakıldı, mangal hazırlandı. Davetlilere sucuk, köfte ve açık büfe salata ve meyve yiyecek ve içecekler ikram edildi.

Bağdadi Restoran İşletmecisi Berrin Çelik, turizm işletmecilerinin sezona yüksek bir moral ile girmeleri için, işletmelerinde açık havada barbekü mangal keyfi etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Berrin Çelik “ Turizm işletmesi olan arkadaşlarımızla güzel bir ortamda buluşmak ve moral bulmak  ve morali bulmak amacıyla bir etkinlik yaptık. Bu yıl sezonun erken başlayacağını düşünüyorum. Havalar onu gösteriyor. Hoş ve güzel bir ortam oldu. Bundan sonra bu tür etkinlikleri müşterilerimiz için yapmayı düşünüyorum” dedi.

Mardin Turizm ve Otelciler Derneği (MARTOD) Başkanı Özgür Azad Güngör, son yıllarda turizm işletmelerinin adeta can çekiştiğini hatırlatarak, 2017 yılında hareketlenme meydana geleceğini inandıklarını söyledi.

Bu yıl sezonu erken açtıklarını ifade eden Güngör“Bu yıl sezonu erken açma kararı  aldık. Arkadaşlarımız yeni sezondan umutlu. Farklı bir gecede bir araya gelip moral ve motivasyon ile yeni sezonu açtık. Diasporada bulunan hemşerilerimiz başta olmak üzere, Mardin´i sevenleri bekliyoruz. Farklı konseptlerle müşterilerimizi karşılayacağız” dedi.