Marriott International en iyi işyeri

Marriott International Otel Şirketi, Aon Hewitt Aon Best Employers Araştırması kapsamında Aon En İyi İşyeri Ödülü'nün sahibi oldu.


The Ritz-Carlton, İstanbul’un da bağlı olduğu Marriott International Otel Şirketi adına ödülü The Ritz-Carlton, İstanbul İnsan Kaynakları Direktörü Sevtap Tuncer Ayvaz ve Marriott Şişli İnsan Kaynakları Direktörü Ceren Akyüz aldı.

90 ülkede faaliyet gösteren, insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı alanındaki saygın ve güvenilir araştırmalara imza atan Aon Hewitt'in Aon Best Employers 2016 Araştırması'nın sonuçları açıklandı.

Türkiye’den 170 şirketten 210 bin çalışanla yürütülen çalışan bağlılığı araştırmalarının sonunda The Ritz-Carlton, İstanbul’un da bağlı olduğu Marriott International Otel Şirketi Aon En İyi İşyeri Ödülü'nün sahibi oldu.

Ödülü Marriott Otelleri adına The Ritz-Carlton, İstanbul İnsan Kaynakları Direktörü Sevtap Tuncer Ayvaz ve Marriott Şişli İnsan Kaynakları Direktörü Ceren Akyüz aldı.

“Yüksek çalışan motivasyonu ödül getirdi”

The Ritz-Carlton İstanbul Genel Müdürü Can Göktaş, kouyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Çalışanlarımızı motive edip ödüllendirmeyi yönetim prensibi olarak benimsedik, Bu da çalışan bağlılığımızı artırdı. En iyi iyeri unvanını almamızda bu motivasyonun büyük katkısı var. Mutlu personel, mutlu misafir anlayışını ilke edinen grubumuzda çalışan hanımefendi ve beyefendilerimiz, sundukları kusursuz ve kişiye özel hizmetlerle de konuk memnuniyetimizi arttırmaktalar. Uzun vadede var luşumuzun anahtarı olan konuk bağlılığı, çalışanlarımızın şirket kültürümüze katkılarının önemli bir göstergesidir.”

2013 yılında gerçekleştirilen Aon Hewitt Best Employers 2013 Araştırması'na göre 11 ülke içinde Merkez ve Doğu Avrupa bölgesinde The Ritz-Carlton, İstanbul birinci seçilmişti. Göktaş “2013 yılında The Ritz-Carlton, İstanbul olarak aldığımız bu ödüle 2016 yılında da içinde bulunduğumuz yıl daMarriott International Otel Şirketi layık görüldü. Bu onuru bu kez tüm grup çalışanlarımızla birlikte yaşıyoruz” dedi.