Matbah Restaurant’a en iyi Osmanlı mutfağı ödülü

İstanbul’da gerçekleştirilen Time Out Yeme-İçme Ödülleri Yarışması En İyi Restoran Kategorisi’nde Matbah Restaurant birinciliğe layık görüldü.


Bu yıl 16’ncısı düzenlenen geleneksel Time Out Yeme İçme Ödülleri 23 Şubat 2017 gecesi Four Seasons Bosphorus Hotel’de törenle verildi.

“İstanbul’un şehir rehberi” sloganıyla yıllardır yayında olan ve şehrin yeme içme kültürünün nabzını tutan Time Out, İstanbul’un 16. yılına özel olarak seçilen ve 12 kategoride kazananların belirlendiği ödül töreni, renkli görüntülere sahne oldu.

Mekanların 2016 yılının trendleri göz önüne alınarak değerlendirildiği yeme-içme ödülleri çerçevesindeki oylamada, En iyi Osmanlı Mutfağı dalında altı adayın arasından Matbah Restaurant,  jüri ve misafirlerinin oylarıyla bu ödüle layık görüldü.

Gecede ödülü alan Matbah Restaurant Genel Müdürü Serdar Balta, Time Out Yeme İçme Ödülleri çerçevesinde Matbah Restoran’ın ödüle layık görülmesinden dolayı gurur duyduklarını ve sorumluluklarının daha da arttığını söyledi.

Törende konuşan Serdar Balta,  ödülün kazanılmasında emeği geçen tüm misafirlerine yorumları ve oyları için teşekkür etti, nihai seçimi gerçekleştiren tüm jüri üyelerine de şükranlarını iletti. Serdar Balta, Matbah Restaurant’ı ulusal ve uluslararası arenada bu başarıya taşıyan tüm çalışma arkadaşlarına da teşekkür etti.

Ottoman Hotel Imperial’ın çatısı altında yer alan Matbah Restaurant, İstanbul’un incisi tarihi yarımadada, Aya Sofya Müzesi’nin hemen yanında misafirlerine hizmet veriyor.