Özlem Hazinedar Metro Turizm'den ayrıldı

Beşiktaş Belediyesi Başkanı Hazinedar'ın eşi Özlem Hazinedar, Metro Turizm'in ortaklığından ayrıldı.


Beşiktaş Belediyesi Başkanı Murat Hazinedar'ın eşi Özlem Hazinedar, Metro Turizm’in Sahibi Galip Öztürk’le ortaklığını sonlandırdı.

Özlem Hazinedar’ın istifasını Galip Öztürk’ün “İlişkilerimi dondurdum” açıklamasından bir hafta sonra sunması dikkati çekti.

Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ayten Öztürk Ünal, Galip Öztürk’ün kızı, Yönetim Kurulu üyesi Özlem Hazinedar ise Murat Hazinedar’ın eşi.

Odatv'nin bildirdiğine göre CHP’li Belediye Başkanı Hazinedar’ın eşi Özlem Hazinedar, yönetime istifa dilekçesini sundu ve istifası 18 Ekim 2016’da kabul edilip karara bağlandı. Galip Öztürk ise 13 Ekim 2016’da Odatv’ye bilgi verip “Karısını mağdur etmemek için yönetimden çıkartmadım. Şu anda Özlem Hanım bu nedenle yönetimde duruyor” demişti.

İlişkilerimi dondurdum demişti

Metro Turizm'in Sahibi Galip Öztürk daha önce şunları söylemişti:

"Murat Hazinedar'la ilişkimi, Murat'ın Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'ndaki konuşması gündeme geldikten sonra dondurdum" demişti.

Galip Öztürk, Odatv'nin "Beşiktaş Belediyesi Başkanı Murat Hazinedar'ın Gülen Cemaati'ni öven açıklamaları ve hakkında açılan soruşturma nedeniyle yurt dışına çıkmasının yasaklanmasının ardından ortaklığınızı sürdürecek misiniz?" sorusuna şöyle yanıt vermişti:

“Abi ben girerim yönetim kuruluna dediği için yönetime almıştım”

"Benim hiçbir maddi ve manevi ortaklığım söz konusu değil. O, siyasete girmeden evvel cezaevindeydim, yanıma gelip gidiyordu hemşehrim sıfatıyla. Millet bizden kaçarken o cesaret gösterip 'Abi ben girerim Yönetim Kurulu'na' dediği için ben onu yönetime almıştım. Siyasete girdikten sonra karısına devretti, yine sesimi çıkarmadım. Ama görüyorum ki şimdi özel yaşantısında da sıkıntılar var, karısıyla boşanma sürecine girmişler. Karısını da mağdur etmemek için yönetimden çıkartmadım. Şu anda Özlem Hanım bu nedenle yönetimde duruyor. Benim ortağım değil, alacağım yok, borcum yok. Geçmişte bir vefa borcumuz oluşmuş, bir duygusal bir bağımız oluşmuş elbette ona karşı tavır almak bana yakışmaz. Ama ilişkilerimizi dondurdum."