Rezidor İstanbul’da yeni bir otel açıyor

Park Inn by Radisson markasıyla İstanbul Kavacık’ta açılacak yeni otel için anlaşma imzalayan Rezidor, Istanbul’daki büyümesini sürdürüyor. 


Markanın beşinci oteli Park Inn by Radisson Asia Istanbul Kavacık, 2017’nin ikinci çeyreğinde hizmet vermeye başlayacak.

Dünyanın hızlı büyüyen otelcilik şirketlerinden biri olan ve Carlson Rezidor Hotel Group bünyesinde yer alan The Rezidor Hotel Group, Türkiye’de açılacak yeni Park Inn by Radisson Asia Istanbul Kavacık Oteli için anlaşma imzaladı. Otelin açılmasıyla Rezidor’un Türkiye portföyünde olan ve halen inşaat halinde ve faaliyette olan otellerin sayısı 24’e yükselecek.

Rezidor’un Park Inn by Radisson markasının İstanbul’daki beşinci oteli olacak Park Inn by Radisson Asia Istanbul Kavacık Oteli’nin 2017’nin ikinci çeyreğinde açılması öngörülüyor.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren The Rezidor Hotel Group Başkan Yardımcısı ve Geliştirmeden Sorumlu Üst Yöneticisi Elie Younes, şunları söyledi:

“Radisson Blu, İstanbul’daki lüks oteller arasında üst segmentin en büyük markası olmaya devam ediyor. Park Inn by Radisson markamızla pazarın orta segmentinde büyümek için bu ivmeden yararlanmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin uzun vadeli potansiyeline inanıyoruz ve hem mevcut, hem de yeni iş ortaklarımızı dünya klasmanındaki markalar portföyümüzle ülke çapında otellere ve resortlara yatırım yaparak bizimle birlikte büyümeye davet ediyoruz”

İstanbul’un Anadolu yakasında konumlanan Park Inn by Radisson Asia Istanbul Kavacık, Boğaz’ın kuzey ucundaki Beykoz ilçesinde yer alıyor. Avrupa’yı Asya’ya bağlayan TEM (Trans European Motorway) otoyoluna yakınlığıyla mükemmel erişim ve görünürlüğü  olan otel Atatürk Uluslararası Havaalanına 35 km, Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanına ise sadece 25 km mesafede.

Çağdaş ihtiyaçlara göre tasarlanan 110 oda ve süitin yer alacağı otelin uluslararası mutfaklı restoranı ve barı gün boyu açık olacak. Balo salonu dahil çeşitli etkinlik ve toplantı salonlarının yanısıra otelde bir spor salonuyla hamam ve bakım odalarından oluşan  bir SPA da yer alacak.

Pusula Ticari Yatırım ve Otelcilik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Keçeli de şunları ifade etti:

“İstanbul’daki en büyük uluslararası otel işletmecilerinden The Rezidor Hotel Group ile işbirliğine girmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Park Inn by Radisson markasının gerek Türkiye’deki, gerekse yurt dışından kurumsal pazara hitap edeceğine inanıyoruz. Dünyanın en önemli finansal merkezlerinden biri haline gelecek olan İstanbul Uluslararası Ticaret Merkezine (IIFC) yakın konumu, otel açısından çok avantajlı olacak”

Hareketli bir iş merkezinde yer alan otel, Boğaz Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü gibi önemli geçiş noktalarına, İstinye Park ve Meydan gibi alışveriş merkezlerine kolay ulaşımın yanısıra ünlü Türk konukseverliğinin keyfini çıkarma imkanı da sunuyor.

Dünyanın çok ilgi gören destinasyonlarından biri olan İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık şehri olmanın yanısıra kültürel ve finansal merkezi olması nedeniyle de yoğun ilgi görüyor. Asya ile Avrupa’yı buluşturan tek şehir olan İstanbul, 19 milyona yaklaştığı tahmin edilen nüfusuyla dünyanın en kalabalık kentlerinden biri.