Reztoran’ın 2. tur yatırımı 600 bin dolar

Online restoran rezervasyon uygulaması Reztoran, ikinci tur yatırımını aldı. 


600 bin dolar tutarındaki yeni yatırım turuna Hakan Sabancı, DVentures, Cem Garih, Mehmet Gül, David Nahmiyas, Can Gürel ve Alen Anav’ın yanı sıra Yunanistan’ın önemli yatırımcılarından Venture Friends’in kurucusu Apostolos Apostolakis katıldı.

Girişimin ilk yatırımcıları olan A. Doğan Yalçındağ, Fırat İşbecer, Kaan Karamancı, Tunç Yalgın, Kerim Türkmen ve Çağlan Şahinbeyoğlu da ikinci yatırım tura katılan isimlerden oldu.

Reztoran’ın kurucusu Irmak Dönmez Büyümez “Yeni yatırımla birlikte pazarlama çalışmalarımızı hızlandırarak daha çok kullanıcıya ve üye restorana ulaşmayı hedefliyoruz,” dedi.

İlk yatırım turunda da şirkete yatırım ortağı olan A. Doğan Yalçındağ, sözlerini  “Bundan iki yıl önce Türkiye’de Reztoran’a ilk yatırım yapanlar arasındaydım. Her geçen gün büyüyen Reztoran Ailesi'nin yanında olmak ve Türk kullanıcılarının da bu sisteme alıştığını görmek benim için büyük mutluluk,” diye sürdürdü.

Hakan Sabancı da “Online restoran rezervasyonu dünyada gitgide yaygınlaşan bir sistem. Bu sistemin Türkiye’deki öncüsü olan Reztoran’ın bir parçası olmak oldukça gurur verici,” dedi.