Ronnefeldt’ten ayın öne çıkanları

Mevsim bahara dönerken damak tatlarımızı da biraz değiştirelim diyenler için Ronnefeldt’in yeni önerileri: Lapsang Souchong, Milky Oolong, Darjeeling Springtime ve Golden Assam.


1823 yılından beri çaya farklı bir yaklaşım sunan artisan çay markası Ronnefeldt, kışın soğuk günlerini yavaş yavaş geride bırakıp baharı selamladığımız bu vakitlerde önerdiği farklı tatlarla değişen modumuza eşlik ediyor.

Tütsülenmiş çay serisinden Lapsang Souchong

Doğuşu Rusya’ya dayanan çay çeşitlerinden Lapsang Souchong tütsülenmiş bir Çin çayı. Kurutulma aşamasında yanan reçineli çam odunlarından gelen is aromasıyla hafif ve lezzetli bir füme olan bu eşsiz çay (alkol tüketmek istemeyenler için) füme et ve somonun tamamlayıcısı.

Oolongların gözdelerinden Milky Oolong

Genellikle Tayland ve Tayvan’da yetişen ve süt buharı ile fermante edilen çaylar en kıymetli ve nadir çaylar arasında gösterilir. Milky oolong da bu özel çaylardan biri. Yeşil çay ile beyaz çay arasında yer alan yarı fermante bu çeşit soğuk olarak da oldukça sık tüketilir. Elle toplanmış çay yapraklarının yoğun süt buharından geçirilmesi ile hazırlanan ve yine elle yuvarlanan, sınırlı miktarda üretilen bu çay, sütlü tatlıların tamamlayıcısı.

Siyah çayların dikkat çekeni Darjeeling Springtime

Siyah çay tutkunlarının gözdesi olan bu narin çay son derece özenli bir şekilde elle toplanıyor. Toplama işleminin hemen ardından vakit kaybetmeden işlenen, benzersiz tat ve aromaya sahip Hindistan menşeili bu çay en iyi siyah çaylar arasında gösterilmekte. Açık ve yumuşak bir içim sunan Darjeeling Sprintime, yemek sonrası, keyif çayı niteliğinde.

Altın tomurcuklu Golden Assam

Büyük yapraklı ve alışılmışın dışında miktarda altın tomurcuklar içeren sade siyah çay… Hindistan’dan gelen bu lezzet yazın başlarında aroması en iyi kıvamdayken toplanıyor. Bu sayede sade olmasına rağmen damakta hafif kakao notaları ve aromalı bir tat bırakan Golden Assam, Türk çayına yakınlığı ile de bilindiğinden sabah kahvaltılarınızın eşlikçisi.

Ronnefeldt hakkında:

Kraliyet ailesine, soylu ailelere ve Frankfurt civarındaki lüks otellere kaliteli çay tedariği ile başlayan bu serüven günümüzde 70’i aşkın ülkede lüks oteller ve restoranlarda çay tutkunlarına serviste mükemmeliyet misyonu ile devam etmektedir.

Organik çay yetiştirilmesini destekleyen marka Türkiye’de The Ritz-Carlton İstanbul, St. Regis İstanbul, Pera Palace Jumeirah, Rixos Premium Bodrum, D-Hotel Marmaris, Çırağan Palace Kempinski İstanbul, Conrad İstanbul, JW Marriott Ankara, Hilton İstanbul otellerinde geniş ürün yelpazesi ile sunulmaktadır. Ronnefeldt çayları La Patisserie Lune (Nişantaşı), Milano Gourmet (Nişantaşı), Şütte (Nişantaşı), Dem Karaköy ve Moda, Doğa Şarküteri (Etiler), Santral Şarküteri (Bebek), Gurmeköy (Acıbadem), Gimtaş (Suadiye), Kardeşler (Kuzguncuk), Şanlık (Caddebostan, Beylerbeyi) satış noktalarından, online olarak www.tea-excellence.com sitesinden temin edilebiliyor.