The Marmara Taksim'in satışı gündemde

İstanbul'un simgelerinden The Marmara Oteli satılıyor mu? İstanbul'un simge yapılarından The Marmara Taksim Otel'in satışı gündemde.


The Marmara Taksim Otel İstanbul'un simge yapılarından biridir. Taksim Meydanı'na gittiğinizde karşınıza çıkıveren bu büyük bina adres tarifinde verilen mihenk taşı gibidir.

Otel, iki yıl önce 45 milyon dolarlık yatırımla baştan aşağı yenilemişti. Türkiye'nin  köklü müteahhitlik firmalarından Oğuz Gürsel’in sahibi olduğu Kiska Holding'e ait otel zinciri markası The Marmara Grubu'nun işlettiği bu otelin kulağımıza gelen bilgilere göre satılması gündemdeymiş.

New York Manhattan'da bir otel açarak ABD'ye yerleşen Kiska Holdin'gin Sahibi Gürsel Ailesi, Taksim'deki bu otelin performansından memnun olmadığı için satmayı düşünüyormuş.

Bu düşüncesini henüz yakın çevresinde dillendirmekle yetinen aile  otele talip olanlarla görüşecekmiş.

Para dergisinin bldirdiğine göre ABD'deki otellerinin getirisinden oldukça memnun olan Gürseller, Türkiye'deki turizmde son iki yıldır yaşanan sıkıntı nedeniyle The Marmara Taksimin zor günler geçirdiğini söylüyormuş.

1978 yılından beri faaliyet gösteren ve Türkiye'de turizmin en köklü kurumlarından biri olan The Marmara Grubu, aynı İsimle Taksim, Pera, Şişli, Antalya ve Bodrum olmak üzere toplam beş oteli ve özel davetlerin mekânı Esma Sultan Yalısı ile hizmet veriyor.

The Marmara Hotels'i Kiska Holdingin kurucusu Oğuz Gürsel’in oğlu Kaan Gürsel ile İkinci kuşak yönetici olarak kız kardeşleri Bike ve Ardıç Gürsel yönetiyor.