"Tabiat turizmiyle zengin turist çekmek ıstiyoruz"

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu "Tabiat turizmi ıle kente zengin turisti çekmek ıstiyoruz," dedi.


Antalya Valiliğini ziyaret eden Eroğlu'nu Vali Münir Karaloğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel karşıladı.

Bakan Eroğlu, burada Antalya Büyükşehir Belediyesi'nce teleferik kurulan Tünektepe'nin tahsis belgesini imzaladı. Veysel Eroğlu, Karaloğlu ve Türel ile basına kapalı olarak görüştükten sonra gazetecilere bilgi verdi.

Hükümetin Antalya'ya büyük önem verdiğini, kentte bu yıl gerçekleştirilecek projelerle 27 milyar liralık yatırım yapıldığını ifade eden Bakan Eroğlu, eski Türkiye'de üç yılda çözülemeyen sorunların dakikalar içerisinde çözüldüğünü dile getirdi.

Antalya'nın dünyanın önde gelen muhteşem kentlerinden olduğunu söyleyen Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Antalya'da deniz turizminin yanı sıra tabiat turizmini de uygulamaya geçirmek istiyoruz. Master planını hazırladık. Uygulama eylem planı da hazır. Tabiat turizmi ile kente zengin turisti çekmek istiyoruz," diye sürdürdü.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de Eroğlu'nun Tünektepe ve Boğaçay projelerinde kendilerine büyük destek verdiğini ifade etti.

Türel, Antalya'nın vizyon projelerinden olan Tünektepe'nin kullanım süresinin 29 yıla çıkarılmasına ilişkin Veysel Eroğlu'nun çalışma başlatılması için talimat verdiğini açıkladı.