Ulusoy'un şirketinin binasında kaçak acenta

TÜRSAB Yöntim Kurulu Başkanı Ulusoy'un şirketinin binasında kaçak acenta.


Mars Global Tourizm Emlak adıyla faaliyet gösteren şirket, İstanbul'da acentalar caddesi olarak bilinen Şişli-Harbiye yolu üzerindeki Cumhuriyet Caddesi'nde ofis tutup kaldırımda turistlere broşür dağıtmaya başladı.

İşin trajikomik yanı ise kaçak acenta faaliyetinin, kaçak acentayla mücadele etmesi gereken TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy'un şirketinin yer aldığı Umaç Apartmanı'nda yapılıyor olması.

Tabelasını Başaran Tur'un yanına asan kaçak acenta, binanın giriş kapısında ise gün boyu kurduğu stantta broşür dağıtıyor.

İTO'da ticaret sicil kaydı var

Mars Global Tourizm Emlak adlı şirketin İTO kayıtları sorgulandığı zaman ünvanı (MARS GLOBAL TURİZM PETROKİMYA İNŞAAT DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ) olarak yer alıyor.


Firmanın İş Konusu başlığında ise "Her türlü inşaat, taahhüt işleri, konut, işyeri ticarethane inşaatlarını yapmak satmak kendi hesabına arazi ve arsalar almak bunlar üzerinde veya başkalarına ait arsa ve araziler üzerinde kat karşılığı binalar yapmak.30.12.2014 tarihinde tescil edilen tadil tasarısında yazılı olan diğer işler." sıralanıyor.
 
TÜRSAB işletme belgesi yok

Fakat firmayı TÜRSAB sitesindeki Acentalar bölümünden sorguladığınızda böyle bir şirketin olmadığını görüyorsunuz. Telefonla ulaştığımız TÜRSAB yetkilleri de söz konusu firmanın kaydının olmadığını ve kaçak çalıştığını bildirdı.

CNNTürk