Uzay kampı yaz programları için geri sayım başladı

Uzay Kampı Türkiye, 2017 yılı yaz tatilinde de iki ve altı günlük programlarla uygulamalı fen ve uzay bilimleri eğitimi sunmaya devam edecek. 


7-15 yaş grubundan öğrenciler için hazırlanan programlar 4 haziranda başlayıp 19 ağustosta sona erecek.

Programlar ve açıklamaları şöyle sıralandı:

Yaz Kampı (6 Gün / 9-15 yaş / 730$)
NASA tasarımlı simülatörlerle eğitim, roket yapılması ve fırlatılması, uzay istasyonlu sanal uzay uçuşu görevi, sanal Mars gezisi, sihirli kürede astronomi, astronot macera parkurunda yarışmalar gibi birbirinden eğlenceli ve eğitsel aktivitelere ek olarak; özel etkinlikler gecesi, havuz aktivitesi, barbekü partisi gibi sosyal ve kültürel etkinlikleri içeriyor.
Bilgi için: https://secure.spacecampturkey.com/tr-TR/page/yaz-kampi/ 

Space Maker Yaz Kampı ( 6 Gün / 12-15 yaş / 750$)
İnsanın üretme ve paylaşma güdüsünün, teknolojinin sunduğu imkanlarla birleşerek somut örneklere dönüştüğü bir akım olarak tanımlanan “maker” (yapıcı) hareketi uzay teknolojileri eğitimine entegre edilerek sunulacak. STEAM (Fen-Teknoloji-Mühendislik-Sanat-Matematik) öğrenme yaklaşımlarıyla desteklenen içerikte, katılımcılara grafik programlama dilleri öğretilecek, hayal gücünün elektronik devreler ve bileşenler aracılığıyla tasarıma dönüştürülmesi aşamaları anlatılacak.
Katılımcılar uzay simülatörlerini kullanıp teknolojik gelişmeleri öğrenirlerken aynı zamanda proje planlaması, yönetimi, bütçelendirme ve tanıtma gibi aşamalardan oluşan atölyelere de katılarak 3D yazıcılarla tasarım yapacaklar.
Bilgi için: https://secure.spacecampturkey.com/tr-TR/page/space-maker-yaz-kampi/ 

Robot Aktiviteli Yaz Kampı (6 Gün / 12-15 yaş / 780$)
Katılımcılar programlama ve algoritmalarla tahmin, ölçüm ve modelleme gibi matematiksel kavramları kullanarak gerçek bilim insanları ve mühendisler gibi çalışacaklar; robot tasarlayarak simülasyon ortamında Mars’a “ilk insanlı uçuşu” planlayacaklar. Bilim; teknoloji, mühendislik ve matematik kullanımlarıyla öğrenme ortamının merkezine yerleştirilen yaratıcı problem çözme teknikleri ve yenilikçi yaklaşımlarla anlatılacak.
Bilgi için: https://secure.spacecampturkey.com/tr-TR/page/robot-aktiviteli-yaz-kampi/ 

Yıldızlar ve Gezegenler Macerası (2 Gün / 9-15 yaş / 315$ )
Sanal uzay uçuş görevi, teleskopla gökyüzü gözlemi, uzay giysileri, 2 adet astronot simülatörü kullanımı gibi aktiviteleri içeriyor. Uzay bilimleri ve teknolojileri alanındaki çalışmalar hakkında bilgilendirmeyi hedefleyen program, haftasonunda değerlendirilebilecek eşsiz bir uzay macerası olarak öne çıkıyor.
Bilgi için: https://secure.spacecampturkey.com/tr-TR/page/yildizlar-gezegenler-macerasi/ 

Aile-Çocuk Uzay Kampı (2 Gün / 7-11 yaş / 620$ )
7-11 yaş grubundan bir çocuğun ve bir ebeveynin (veya 18 yaşından büyük bir refakatçinin) birlikte katıldığı programda çocuğun ve ebeveyninin iletişiminin gelişimi hedefleniyor. Tüm aktivitelere birlikte katılan aileler, uzay istasyonlu sanal uzay uçuşu görevi, model roket yapımı ve fırlatılması, simülatör kullanımı, yıldızevinde konum astronomisi eğitimi gibi etkinliklerle hem eğleniyor, hem de öğreniyorlar.
Bilgi için: https://secure.spacecampturkey.com/tr-TR/page/aile-cocuk-uzay-kampi/ 

Erken kayıt indirimleri 

6 Günlük Yaz Kamplarına özel, Türkiye'de ikamet eden öğrencilere en geç 28 Nisan 2017 tarihine kadar kayıt ve ödeme işlemlerini tamamlamış olmaları koşuluyla %10 erken kayıt indirimi uygulanır. Son takSİTin program başlangıcından 1 ay öncesinde ödenmesi koşuluyla, program fiyatı üzerinden 3 eşit takSİTle ödeme yapılabilir.

Okullara özel grup rezervasyonu fırsatları   

Yıldızlar ve Gezegenler Macerası (YGM) programına bir eğitim öğretim dönemi içerisinde toplamda en az 500 öğrenci getireceğini taahhüt eden tüm katılımcı okullarda uygulanmak üzere; her 100 öğrenci için, okulda tam burslu okuyan 2 öğrenci YGM programına katılım ücreti(*) ödemeksizin katılabilir.

Ayrıca 5 ve 6 günlük programlar için; aynı döneme 50 öğrenciyle katılan okul gruplarında tam burslu okuyan 1 öğrenci programa katılım ücreti(*) ödemeksizin katılabilir.

(*)Program katılım ücreti; program başlangıcından bitimine kadar olan süre boyunca sabah, öğle ve akşam yemeklerini, bu süre içerisindeki konaklamayı ve sunulan eğitim malzemelerini kapsamaktadır.