"Bu yıl 3-3,5 milyon Rus turist gelebilir"

“Rusya’dan Türkiye’ye  erken rezervasyonlar bu ülkeyi 2017’de 3-3,5 milyon Rus turistin ziyaret edebileceğine işaret ediyor" Bu tahmin Rusya’nın önde gelen tur operatörü Intourist’ten geldi.


Ria Ajansı'nın bildirdiğine göre düzenlediği basın toplantısında turist sezonuna ilişkin tahminlerini açıklayan Intourist Genel Müdürü Viktor Topolkarayev, şöyle konuştu:

“Eğer önemli bir durum olmazsa yurt dışı tur satışlarında, Türkiye’nin pazara dönmesi nedeniyle geçen yıla göre belirgin bir artış olacak. 2-3 ay önce Türkiye’ye Rusya’dan bu yıl 3 milyon turistin gideceğini tahmin ederken bugün gözlemlediğimiz yüksek satış temposu göz önünde bulundurulduğunda, bu tahmini 3,5 milyona çıkarabilirim.”

"Daha önce böylesi görülmedi"

Yurt dışı tatili için  erken rezervasyonların normalin çok üzerinde olduğunu belirten Topolkarayev, sözlerini “Yurt dışına turist ilgisi eşsiz bir eğilim ve büyüme gösteriyor. Bu biraz da ürkütücü. Erken rezervasyonlarda ve satışlarda pazarda daha önce olmayan bir durumu görüyoruz,” diye sürdürdü

World Tourism Forum Yöneticisi Bulut Bağcı da 2017 yılında Rusya’dan Türkiye’ye 5 milyon turistin gelebileceğini öngörmüştü.

TurkRus.com