Arap işadamından Zigana'ya turizm yatırımı

Zigana Kayak Merkezi'nde turistik tesis kurmaya hazırlanan Arap İşadamı Al-Ghamdi, yatırıma başlamak için bakanlığın onayını bekliyor.


Arap İşadamı Dr. Tarık Al-İbrahim Al-Ghamdi Gümüşhane'nin turistik bölgesi Zigana'ya turistik tesis kuracak.

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Zigana Kayak Merkezi'nin yer aldığı yörede turistik tesis kurmaya hazırlanan Arap İşadamı Al-Ghamd'yi makamında kabul etti.

Valiliğin konuya ilişkin açıklamasına göre konuğundan planladığı yatırımına ilişkin olarak bilgi alan Vali Memiş, Gümüşhane'de büyük yatırımlar gerçekleştirildiğini ifade etti.

Vali Memiş, çift tüp 14,5 kilometre olarak inşa edilen Zigana tünelinin dünyanın ikinci uzun, Avrupa'nın ise en uzun tüneli olacağını, tünel tamamlandığında Gümüşhane il merkezi ile Trabzon arasında ulaşım süresinin 40 dakikaya ineceğine dikkati çekti.

Gümüşhane'nin turizm kapısının Zigana olduğunu söyleyen Memiş, şöyle konuştu:

"Arap iş adamı arkadaşımız, Zigana Kayak Merkezi'nin bulunduğu turizm alanında otel ve birtakım dinlenme tesisleri, organik ürünlerin yetiştirileceği yerler yapmak istiyor. Biz de Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüşerek müracaatlarını alacağız. Bakanlık uygun görürse hemen onların yatırım yapmasını sağlayacağız. Bütün bürokratik prosedürü biz takip edeceğiz. İnşallah bu bir başlangıç olur."