Bakandan Booking.com'a: Ne istiyorsun kardeşim gel buraya

Booking.com ve uber.com internet sitelerine ilişkin olarak bilgi veren Bakanı Zeybekci  "Ne istiyorsun kardeşim, gel buraya. Türkiye'de kayıt altına girmek, büro açmak, faaliyet yapmak için ne istiyorsun? İstedikleri her desteği verebiliriz. Vergiyse derdi vergiyi sıfırlayabiliriz," dedi.

Ensar Vakfı'nın bir toplantısında konuşan Ekonomi Bakanı Zeybekci, mahkeme kararıyla faaliyetleri durdurulan booking.com'a ilişkin bir soruyu şöyle yanıtladı:

"Mahkemenin booking.com hakkında verdiği karar doğru. Olması gereken bunları Türkiye'ye getirmek olmalı. Ne yapmalı, ne etmeli bunları Türkiye'ye getirmeli. Turizmde dünyada altıncı büyük, Avrupa'nın dördüncü büyük destinasyonuyuz. Hedefimiz dünyada üçüncü Avrupa'da birinci olmak. Böyle olunca çağın enstrümanlarını kullanmamız gerekiyor."

Nihat Zeybekci, booking.com ve uber.com internet sitelerine ilişkin olarak şöyle konuştu:

"Gerekiyorsa Ekonomi Bakanı olarak ben temas edeceğim. Ne istiyorsun kardeşim, gel buraya. Türkiye'de kayıt altına girmek, büro açmak, faaliyet yapmak için ne istiyorsun? Bizde şu anda dünyanın en iddalı yatırım teşvik sistemi var. Proje bazlı yatırım teşvik sistemi. İstedikleri her desteği verebiliriz. Vergiyse derdi vergiyi sıfırlayabiliriz."