Borajet'in iflas söylentileri yayılıyor

Yıllardan beri küçük kentleri İstanbul'a bağlayan, Adana ve Beyrut gibi değişik hatlarda da faaliyet gösteren BoraJet´in iflas dedikodusu yayılıyor.


Birkaç haftadan beri konuşulmaya başlanan iflas söylentileri giderek yayılıyor. Borajet'in dün (23 Nisan 2017) son uçuşunu gerçekleştirerek faaliyetini durduracağı ifade  ediliyor. Şirketin uçaklarını ve yolcularını THY'ye devredeceği öne sürülüyor. Borajet'ten ise konuyla ilgili olarak henüz herhangi bir bilgi verilmedi. Şirket dedikoduların karşısında şimdilik sessizliğini koruyor.

Borajet’in Türk Hava Yolları (THY) ile olan anlaşmasının iptalinin ardından 2017 yılını en az 30 milyon dolar zararla kapatacağı hatta iflasının konuşulduğu gündeme geldi. AirlineHaber’in haberine göre; Borajet’in 2017 yılını en az 30 Milyon Dolar zararla kapatacağı belirtiliyor. BoraJet’in Avrupa pazarından çekileceği ve 3-5 uçağa düşerek sadece rekabet edebileceği hatlarda uçmaya çalışacağı da öne sürülen iddialar arasında.

Konunun uzmanları, Pegasus-Atlas-Onur şirketlerinin Rus pazarına yüklenirken BoraJet’in elindeki uçakların kapasiteleri nedeniyle pazarın dışında kaldığını belirtti. BoraJet’in kimsenin uçmadığı yerlere uçması gerekirken bunu yapmadığını uzmanlar öne sürdü. BoraJet’in 2017’de ve hatta 2018’de de kendini toparlamasının çok zor olduğu bildirilirken BoraJet’in THY ile anlaşmasının iptali sona yaklaştı şeklinde yorumlandı.