Breakfast Kahvaltı Festivali

Breakfast Kahvaltı Festivali, Türkiye’nin leziz kahvaltılıklarının üreticilerini, satıcıları ve tüketicileri buluşturuyor


Ege, Karadeniz kahvaltılarından Akdeniz’in sağlıklı içeceklerine, Gaziantep’in katmerine dek yöresel kahvaltılıklar… Klasik kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi birbirinden lezzetli zeytinler, peynirler ve reçeller. Geniş bir şekilde yer alan organik, glutensiz, vegan, vejetaryen ve çocuklara yönelik kahvaltılıklar. Özel şeflerden gurme lezzet alanları sunumlar ve tadımlar.

Etkinlik süresince çalışma atölyeleri, eğitimler ve ünlü şeflerle kahvaltı sunumları düzenleniyor.

Mehmet Yaşin’den “Kahvaltıdan tat alma yolları, neler yemeliyiz?”; Sahrap Soysal’dan “Anadolu'dan Güzellik Kahvaltıları”; Hakan Doğan’dan “13000 Yıldan Günümüze Gelen Ekmek…Buğday, Un, Ekşi maya ve Ekmek” Cenk Girginol’dan “Kahve nasıl demlenir?  Doğru Ekipman ve Kahve seçimi ile Kahve Demlemenin Bilinmeyenleri.” gibi birçok gastronomi etkinliği Breakfast Kahvaltı Festivali’nde.

13, 14 mayısta, tarihi Sirkeci Garı'nda gerçekleşecek olan festival son tüketici odaklı stant alanlarının dışında kahvaltı ile ilgili tüm ürün ve hizmet tedarikçilerini buluşturan bir endüstri fuarı işlevi de görüyor.  Breakfast Kahvaltı Festivali Türkiye’nin leziz kahvaltılıklarının üreticilerini, satış yapanları ve tüketicileri buluşturuyor.