CheckMyBus ile Skyscanner tek platformda

CheckMyBus ile Skyscanner, en iyi otobüs, tren, araç paylaşımı ve uçuş fırsatlarını sağlamak için tek platformda buluşuyor.


Şehirlerarası otobüs arama motorları arasında öncü CheckMyBus ile artık uçuşları da görüntüleyebilir, karşılaştırabilir, sizin için en uygun olan seçeneği kolayca bulabilirsiniz. Dünyanın en kapsamlı içeriğine sahip uçuş arama platformu Skyscanner ile iş birliği sayesinde, CheckMyBus kullanıcıları bir bakışta gezileri için ulaşımın en popüler dört aracını karşılaştırarak aralarından en iyilerini bulabilecek.

CheckMyBus CEO’su Marc Hofmann yeni ortaklıkları ile ilgili olarak şöyle konuştu:

“Skyscanner ile işbirliği uluslararası müşterilerimize tek bir arama ile tren, otobüs, araç paylaşımı ve hatta uçuş seçenekleriyle de doğrudan karşılaştırma ve şehirlerarası otobüs teklifleri sunmamızı sağladı. Seyahat edenler, gezileri ile ilgili ulaşım araçlarına tek platformda ulaşabilecekler.”

Her gün daha fazla kullanıcı, CheckMyBus'ı sadece ülke sınırları içinde gerçekleştirecekleri geziler için ucuz teklifler bulmak amacıyla değil, aynı zamanda yurt dışı bağlantıları veya orta-uzun mesafeli yolculukları aramak ve karşılaştırmak için de kullanıyor. Özellikle bu gibi durumlarda uçak kullanımı, yolculuk sürelerinin önemli ölçüde kısalması ve şaşırtıcı derecede düşük fiyatlarla oldukça cazip bir seyahat alternatifi olarak değerlendiriliyor.

Skyscanner’ın Kıdemli Ticari Müdürü, Mike Ferguson, işbirliği ile ilgili olarak şunları söyledi:

"CheckMyBus’ın geniş arama özelliklerine uçuş arama özelliğini de eklediğimiz için çok memnunuz. Şirket olarak diğer yenilikçi platformlarla çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Küresel seyahat arama motoru olarak, Skyscanner, ortaklarına en uç verileri ve 1.200’ün üzerinde sağlayıcıya ulaşma imkânı sağlayarak uçuş araştırmalarını güçlendirme fırsatı sunuyor.”

Fiyat karşılaştırmaya örnek verilecek olursa mayıs ayının sonunda İstanbul’dan Sofya’ya gitmek isterseniz otobüs seyahati için 97 TL ücret ödemeniz gerekecek ve yolculuk yaklaşık sekiz saat sürecektir. Fakat uçak tercih ederseniz, İstanbul’dan Sofya’ya dört saatlik bir yolculuk için 277 TL ödemeniz gerekecektir. Yani uçak tercih ederek yolculuk süresini yarıya indirmek, otobüs fiyatından üç kat fazla ücret ödemenize neden olacaktır

. CheckMyBus kullanıcıları, bireysel seyahat alternatifleri arasındaki artan rekabetin doğrudan bir sonucu olarak sadece otobüs seferleri için değil aynı zamanda tren, araç paylaşımı hizmetleri ve uçuşlar için de şaşırtıcı tekliflerden yararlanabilirken, bütün işlemlerini tek bir platform üzerinden gerçekleştirebiliyorlar.