Corendon’dan eğlenceli bir sponsorluk daha

Corendon sponsorluğundaki İTÜ Honeybees Quidditch Takımı, Brüksel’de gerçekleşen Avrupa Quidditch Kupası’nda en iyilerin arasında mücadele etti.

Avrupa ve Türkiye’nin en büyük turizm gruplarından Corendon, farklı sporlara olan desteğini tüm hızıyla sürdürüyor. Corendon, son olarak Harry Potter serisi ile hayatımıza giren ve gençlerin arasında hızla yaygınlaşan Quidditch (kuidiç diye okunur) sporunu Türkiye’de oynayan az sayıdaki takımdan birisi olan İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) Honeybees Takımı’na sponsor oldu.

Süpürgelerle oynanarak sahada ilginç görüntüler sergilenmesine sebep olan sporun Türkiye’deki takımlarından İTÜ Honeybees Takımı, Corendon sponsorluğunda Avrupa Quidditch Kupası’nda yarıştı. Brüksel’de gerçekleşen organizasyona 15 farklı ülkeden en iyi 32 takım katıldı. Rekabetin oldukça yüksek olduğu turnuvada takımlar fair-play’i elden bırakmadı. Gösterdiği sempatik tavırlar ile ilgi odağı olan İTÜ Honeybees Quidditch takımı, turnuvayı 20. olarak tamamladı.


Corendon farklı spor dallarına desteği bırakmıyor

Corendon, kurulduğu günden beri eğitim, çevre ve havacılık alanlarında sürdürdüğü sosyal sorumluluk çalışmalarının yanı sıra her zaman farklı spor dallarına da destek oldu.  Futbol, voleybol, basketbol dışında alternatif sporlara değer ve destek veren turizm grubu, Türkiye, Hollanda ve Belçika’da çeşitli buz pateni, beyzbol, koşu ve bisiklet takımlarına sponsor oldu. Geçtiğimiz yıllarda yine İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) Ultimate Frizbi sporunu oynayan “Frizbi Teknik” isimli takımını destekledi.