Detur Alanya’yı tanıtmaya devam ediyor

İskandinav pazarının önemli tur operatörlerinden Detur, tanıtım çalışmaları için Alanya’da yerleşik Finlandiya ve İsveç vatandaşlarıyla röportaj gerçekleştirdi.


Detur’un sosyal medya uzmanları, Alanya’da yaşayan İskandinavyalılar ve Finlandiya vatandaşlarıyla temasa geçerek Alanya,, Türkiye ve gündelik yaşamları hakkındak, görülerini aldı.

Röportajlar Alanya’da uzun zamandır yaşayan ve çalışan İsveç ve Finlandiyalı iki kişiyle gerçekleştirildi. Projenin devamında diğer İskandinav ülkelerinden kişiler ile de görüşmeye devam edilecek. Detur’un bu çalışması, burada yaşayan yabancıların gözünden Alanya’yı anlatarak bölge turizmine olan ilginin artırmasını sağlama amacını taşıyor. Röportajlar kısa videolar haline getirilerek Detur sosyal medya sayfalarında ve diğer tanıtım çalışmalarında yayınlanacak.

“Alanya’da 10 bine yakın İskandinavyalı ve finlandiya vatandaşı var”

Alanya’da yaşadığını ve yaptığı tüm işlerin Alanya odaklı olduğunu söyleyen Detur Alanya Müdürü Terhi Alanya, şunları söyledi:

“Antalya’dan medya ekibimiz geldi. Alanya’da sakin ve güvenilir bir yaşantı olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. 1 buçuk ay sonra Gazipaşa Alanya Havalimanı uçuşlarımızı başlatacağız. Öncesinde de sosyal medya tanıtım çalışmalarına ağırlık veriyoruz.”

Alanya’da 10 bine yakın İskandinavyalı ve Finlandiyalının tapusu olduğunu söyleyen Terhi Alanya“Düşük sezonda Alanya otellerini tercih edebilen Fin ve İskandinavlar esnaf için de çok değerli,” dedi.

“Alanya’yı kvatandaşlarından dinliyorlar”

Detur Sosyal Medya Sorumlusu Işıl Efe de şöyle konuştu:

“İskandinavya ve Finlandiyalıların Alanya’yı kendi vatandaşlarından dinlemeleri Alanya’nın olumlu imajı olarak çok daha gerçekçi. Bu sebeple Alanya’da huzur içinde yaşan yabancılarla röportajlarımıza devam edeceğiz. Çalışmalarımızı Facebook, Youtube, Instagram ve Twitter başta olmak üzere internet mecrasının her alanında kullanıyoruz.”