Dikili-Midilli feribot seferleri başlıyor

İzmir'in Dikili ilçesinden Yunanistan'ın Midilli Adası'na 25 nisandan itibaren her hafta salı günü feribot seferleri yeniden başlayacak.


Konuyla ilgili olarak bilgi veren Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun,  Bergama Belediyesi ve Bergama Ticaret Odası ile Yunanistan'ın Midilli Adası'na feribot seferi konması için yürüttükleri çalışmada başarı sağladıklarını, seferler sayesinde iki limanın da turistik hareketlilik sağlayacağını ifade etti.

Türk-Yunan dostluğu ve ticari ilişkiler için büyük önem taşıyan seferlerin 25 nisanda başlayacağını bildiren Tosun, şöyle konuştu:

"Uzun süredir yapılamayan ve bir daha yapılamaz denilen Dikili-Midilli feribot seferleri 25 nisanda barış şiarıyla yeniden başlayacak. Ege'nin iki yakasındaki dayanışma köprüsü yeniden hayat buluyor. Modern feribotlarla 30 dakika sürecek yolculukla Midilli'ye geçmek mümkün olacak. Seferler her hafta salı günleri gerçekleştirilecek. Gelecekte seferleri sıklaştırmak istiyoruz. Bu seferlerle binlerce Yunanlı turistin Dikili'ye gelmesini, ilçede kurulan Salı Pazarı'nda alışverişlerini yapmalarını bekliyoruz."