Fankhauser: Tatilde favori ülkem Türkiye

Thomas Cook CEO’sundan Türkiye’ye övgü. Peter Fankhauser "Tatilde favori ülkem Türkiye," dedi.

Dünyanın en büyük tur operatörü Alman Thomas Cook’un Ceo’su Peter Fankhauser, geçen yıl Türkiye’deki terör olayları nedeniyle 1 milyon 200 bin uçak koltuğunu başka destinasyonlara yönlendirmek zorunda kaldıklarını açıkladı.

Tur operatörü Thomas Cook’un CEO’su Peter Fankhauser, İngiliz Daily Mail gazetesinde, Türkiye’de geçen yıl terör eylemleri meydana geldiğinde destinasyonlarda değişiklik yapmak durumunda kaldıklarını söyledi. Her şeye rağmen Türkiye sevgisini ayrı tuttuğunu, burada tatil yapmayı çok sevdiğini söyleyen Fankhauser, sektörün birçok olumsuzluktan etkilendiğini belirterek şöyle konuştu:

“Tunus’ta 2015 yılında 30 İngiliz turistin teröristlerce öldürülmesi bize 20 milyon paunda mal oldu. Gambia’da iktidar değişikliği ve sonrasındaki yüksek gerilim büyük zarar verdi. Türkiye’de bombalar patlayınca 1 milyon 200 uçak koltuğumuzu başka destinasyonlara yönlendirmek zorunda kaldık.”

"Paket turları tercih ediyorum"

Kendisinin bir Türkiye aşığı olduğunu söyleyen Peter Fankhauser kazancına göre dünyanın en lüks otellerinde tatil olanağına sahip olduğunu anlattı ve sözlerini “Ancak kendi şirketimin paket turlarını tercih ediyorum. En favori destinasyonum Türkiye. Türkler çok sıcak ve iyi insanlar,” diye sürdürdü.

Türkiye’yi öven Fankhauser’in defalarca mavi tura katıldığı, Bodrum, Fethiye ve Antalya’da 15’er günlük tatil geçirdiği ifade edildi.