GurmeFest–İstanbul için geri sayım başladı

Türkiye’nin en geniş kapsamlı gastronomi festivali olan Açık Hava Gurme Lezzetler Festivali GurmeFest – İstanbul için geri sayım başladı. 


Sarıyer Event Garden bahçelerinde ilk kez gerçekleşecek olan “GurmeFest İstanbul” 11 ile 14 Mayıs 2017 tarihleri arasında birbirinden renkli Showlarla yemek ve müzik tutkunlarına unutulmaz anlar yaşatacak.

GurmeFest – İstanbul, ülkemizin sahip olduğu eşsiz lezzetlerin, kültürel çeşitliliğin ve Türk mutfağının yaşatılması amacıyla 11 ile 14 Mayıs 2017 tarihleri arasında sizlerle buluşacak. Demos Uluslararası Fuarcılık ve Tureks Uluslararası Fuarcılık'ça düzenlenen GurmeFest – İstanbul Türkiye’nin en geniş kapsamlı gastronomi festivali olma özelliğini taşıyor.

Eğlence, müzik ve gurme lezzetler sizi bekliyor

Dünya lezzetleriyle birlikte tüm tatların yer verileceği Açık Hava Gurme Lezzetler Festivali GurmeFest – İstanbul'da ziyaretçileri birçok sürpriz bekliyor. Çocuklara yönelik etkinliklerin de olacağı Festival’de 4 gün boyunca; piknikler, sunumlar yapılacak, mutfak sırları paylaşılacak, klasik lezzetlerimiz hatırlanacak ve yeni lezzetler tanıtılacak. Ziyaretçilerin Festival alanında sergilenen ürünleri satın alma imkanları da olacak. Ayrıca çocuk eğlence parkı, şişme oyun aktiviteleri, macera parkları, tırmanma duvarlarının yer aldığı özel alanda 7’den 70’e herkes keyifli anlar yaşayacak.

Gündüz grup konserleri, akşam konserleri ve DJ performansları ile after partylerde müzik, GurmeFest İstanbul'un vazgeçilmezi olacak. Her gün ayrı bir konseptle ziyaretçileri büyüleyecek isimler; ilk gün Grup Art İstanbul, ikinci gün Türk-rock müziğinin sevilen ismi Özge Fışkın, üçüncü gün Türk-Pop müziğinin başarılı yorumcusu Zeynep Casalini ve son gün Latin Night Kapanış Partisi ile Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars sevenleriyle buluşacak. Müzik severler bahar ayının tadını doyasıya yaşayacaklar.

Ünlü şefler mutfak sırlarını paylaşacak

İzlemekten keyif aldığınız isimler ‘GurmeFest İstanbul’da sizleri bekliyor. Yemek sanatının usta ismi Sedef İybar “Sağlıklı Yemek Yapıyoruz” Gastro Show’unu, Belçikalı aşçı Bruno Van Damme özel tariflerini, Sağlık Bakanlığı spor elçisi Ece Vahapoğlu ise Sağlıklı Yaşamda Cevizin Rolü  söyleşisinde sağlıklı yaşam sırlarını ziyaretçilerle paylaşacak.

EKS Mutfak Akademisinden Chef Eyüp Kemal Sevinç, Chef’s Table Mutfak Akademisi'nden Şef Serkan Bozkurt, seminer, söyleşi ve atölye çalışmalarıyla evde et-yemek pişirme tekniklerini, mutfak ekonomisi ve sırlarını yemek tutkunlarıyla paylaşacak. Uzman konuklar, akademisyenler ve usta şeflerin liderliğinde gerçekleşectirilecek olan söyleşi, panel ve gösterilerle unutulmaz anlar yaşayacaksınız.

Açık Hava Gurme Lezzetler Festivali “GurmeFest – İstanbul”un workshoplar, etkinlikler, söyleşiler, konserler, eğlenceler ve Gastro showlarını içeren dopdolu programına gurmefest.istanbul adresinden ulaşılabiliyor.