İçinde yağmur ormanı olan ilk ve tek otel

Dünyanın içinde yağmur ormanı olan ilk ve tek oteli Elite World Europe. 


Elite World Hotels Zinciri'ne bağlı olan Elite World Europe Hotelfarklı bir peyzaj projesiyle kapılarını açıyor.

Elite World Europe Hotel, dünyanın birçok tropik bölgesinden getirtilen 65 çeşit farklı bitkinin yer aldığı botanik bahçesi ile dünyanın içinde yağmur ormanı bulunan ilk ve tek oteli olma özelliğini taşıyor. İçindeki biyolojik gölet sayesinde canlı hayatın yaşamasına da imkân sağlayan botanik bahçesinde, suyu süsleyen çeşitli bitkiler ve canlılar  bahçede doğal bir orman atmosferi sunuyor.

Toplantı, spor ve eğlence alanlarına açılan bu çok renkli botanik bahçesi toplam 350 metrekare üzerine kurulu.

Botanik bahçesi içerisinde göletin etrafına konuşlanmış canlılar, papağan ve muhabbet kuşları dahil olmak üzere 20 farklı tropik kuş bulunuyor. Minyatür orkide bahçesi; tropik bitkiler de yağmur ormanın bir parçası olarak yer alıyor.

iklimlndirmelimalandırma sayesinde yaz kış istenen nemin sağlandığı botanik bahçesinde, her iki saatte bir tıpkı yağmur ormanlarında olduğu gibi kuvvetli sağanak yağmur  yağıyor. Kuş cıvıltılarının arasında gök gürültüsü ve yıldırım efekti ile de yağmur ormanı atmosferi seslendiriliyor. Ayrıca, otele girdiğinizde kurulan ekranlardan, ormanı ziyaret etmeden de bu eşsiz görüntüyü seyretme imkânına sahipsiniz. Bu doğal yapıyı ziyaret etmeye gelen meraklıları ise resepsiyonda ‘Hoş Geldiniz’ diyen tropik papağanlar karşılıyor.