İstanbul'un yeni lezzet adresi: Avlu Yeniköy

Hayata farklı bir lezzet katmak isteyenlerin yeni adresi Avlu Yeniköy.


Yeniköy’ün taptaze mekanı Avlu, yeni nesil gurme anlayışına hizmet eden “Casual Fine Dining” konsepti ile İstanbullu lezzet düşkünlerini şimdiden bir araya getirmeye başladı.

Günlük yaşamınızda evinizdeki rahatlığa alternatif bir yaklaşım sunacak şekilde dekore edilen Avlu Yeniköy, çabasız doğal şıklığı ile Yeniköy’den şehre açılan, sıcacık bir lezzet kapısı. Yeniköy sahil yolunun kadim çınar ağaçları altında yer alan giriş bölümü, Casual Fine Dining konseptine uygun sade ama şık iç alanı ve mekana ruhunu veren, hem eşsiz lezzetler hem de enfes kokteylleri tadabileceğiniz saklı bahçesiyle üç farklı bölümden oluşuyor.

Pek çok baştan çıkarıcı lezzetin yer aldığı Avlu Yeniköy, sadece menüsünde yer alan farklı lezzetler ile değil, bar kısmı ile ilgili de oldukça iddialı. Türkiye’nin en iyi Miksolojistleri tarafından yaratılan kokteyl menüsü ve mekanın başarılı müzik seçimleri ile misafirleri tarafından şimdiden övgü dolu geri bildirimler alıyor.

Menü içerisinde yer alan tüm alternatifler, Avlu’nun kendi mutfağında özenle seçerek bir araya getirdiği günlük ve taze ürünlerden oluşuyor. Öne çıkan lezzetler arasında Tom Kha Gai Çorbası, Baklava Hamurunda Ördek, 48 saatte pişirilmiş Kuzu Küreği, Melisa Buharında Levrek ile tatlılardan Cennetten Gelen ve Lemon & Lemon yer alıyor. Bar kısmında ise, Smoke Jazz ve Grapefruit Tree kokteyli kısa bir sürede kendi müdavimlerini yaratmış durumda.

Avlu Yeniköy, farklı damak tatlarına hitap eden lezzetleri ve evinizin rahatlığında hissedebileceğiniz ortamıyla, bu yeni konsepti denemeniz için İstanbullu lezzet severleri mekanına bekliyor.

Adres: Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Cad. No:80, 34464 Sarıyer - İstanbul
Rezervasyon: (0212) 223 28 58