İzmir’in tanıtımına 4 milyon TL daha

İzmir Tanıtım Vakfı’nın başkanlığını da yürüten Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tanıtım çalışması için vakfa yeni bir kaynak daha aktaracaklarını açıkladı


İzmir Tanıtım Vakfı’nın da başkanlığını yürüten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kente gelen turistlerin sayısını artırmak ve İzmir’in turizmle büyümesini sağlamak için yürütülecek tanıtım çalışmalarına 4 milyon liralık kaynak daha aktaracaklarını açıkladı.

Kent turizminde etkin bir hamle için İzmir Turizm ve Tanıtma Vakfı (İZTAV) çatısı altında oluşturulan güç birliği meyvelerini verirken, İZTAV’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da üstlenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tanıtım çalışmalarında kullanılmak üzere 2017 yılı için vakıfa 4 milyon liralık kaynak daha aktaracaklarını bildirdi.

Onaya sunulacak

İZTAV Olağan Mütevelli Heyet toplantısında konuşan Başkan Kocaoğlu, şöyle konuştu:

“1,5 yıl önce vakfımızın etkinliğini ve üye sayısını artırmak ve bir atılım yapmak için biz de bu vakıfta görev aldık. İzmir’i yurt içinde tanıtan bir kampanya yaptık. Geçen sene sadece yurt içinde tanıtımlar yaptık. Bu sene Mayıs ayından itibaren tanıtım faaliyetlerimiz tekrar başlayacak,”

Vali Erol Ayyıldız’ın onayının alındığını belirten Kocaoğlu, bugünkü Büyükşehir Meclisi’nde para aktarımının onaya sunulacağını söyledi.