Oya Narin TYD Yönetim Kurulu Başkanı

TYD genel kurulunda gerçekleştirilen seçimde Oya Narin Yönetim Kurulu Başkanı oldu.
Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) genel kurulunda gerçekleştirilen seçimde başkanlığa Martı Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin seçildi.

TYD'nin 28 yıllık tarihindeki en yüksek katılımla gerçekleşen seçimde son anda karşısına çıkan sürpriz aday Kaya Holding Yönetim Kurulu Başkanı Burak Kaya ile yarışan Oya Narin, kurumun ilk kadın yönetim kurulu başkanı oldu.

TYD'de bugüne kadar hep aktif şekilde yer alan Narin, derneğin kurucusu eski turizm bakanlarından Barlas Küntay'ın yanıında yetişmiş bir isim. Dernekte icra kurulu üyesi ve başkan yardımcısı olarak da görev alan Narin, turizm sektörünün içinde olduğu darboğazda elini taşın altına koymak üzere yola çıkmış.

Edinilen bilgiye göre Türk turizminin potansiyeli ve gücüne inanan Narin, sektördeki arzın biraz daha dengelenip dönüştürülmesi konularında yeni fikirler üreteceğini söylüyor.

Turizmde çok genç yaşlardan itibaren Martı Otelleri'nin kurucusu olan babası Halit Narin'le birlikte çalışan Oya Narin, tecrübe ve bilgisini TYD'de kullanacakmış. Genel kurulda birlik ve beraberlik sözü  veren Oya Narin'in turizmde bir çatı örgüt kurulması için çalışacağı bildirildi.

Oya Narin'in yönetim kurulu listesinde OTI Holding'ten Ayhan Bektaş, Dedeman Holding'ten Banu Dedeman, İkon Turizm'den Ali Güreli, Göçtur Turizm'den Naile Göçen Çukurova, Akfen Gayrimenkul’den Selim Akın, Limak Grubu'ndan Serdar Bacaksız, Tura Turizm'den Erkunt Öner, Göçay Turizm'den Mustafa Göçen, Güral Grup'tan Hediye Güral gibi turizmin önde gelen markalarının temsilcileri yer alıyor.