Şeremet A.Ş. turizm sektörüne de girdi

Sivas merkezli Şeremet A.Ş., uluslararası otel zincirlerinden Hilton ile anlaşma imzalayarak turizm sektörüne de adım attı. 


 Hilton Garden Inn, bu yılın başından itibaren iş ve kent oteli konseptiyle misafirlerini ağırlamaya başladı.

Sivas'a Hilton Garden Inn Oteli Müdürü İnan Doğan, 148 odalı otelin 200 yataklı olduğunu bildirdi ve konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Otelimizde suit seçeneklerimiz de var. Bunun yanısıra toplantılara ev sahipliği edebileceğimiz 550 metrekare büyüklüğünde 3 ayrı salonumuz var. Müşterilerimizin sosyal aktivitelerine cevap verebilecek fitness merkezi, sauna, buhar odası, kapalı yüzme havuzu ve misafirlerin küçük ihtiyaçlarını giderebilecekleri Hilton markasının konsepti olan 'Pavilion Pantry' marketimiz bunuyor. Sivas'ta örnek olacak otelimiz aynı zamanda bir okul görevini görecek. Bu misyonun ilin otelcilik kapsamında hizmet kalitesinin artmasına katkısı olacak."

Otel Müdürü Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Otelimizin bir cephesi modern mimariye göre diğer cephesi de klasik Avrupa mimarisine göre tasarlandı. Yani ön ve arka cepheden bakıldığında iki farklı görüntü var. Bu yapı Türkiye'deki otellerimizin arasında, mimari açıdan ilk ve tek otel olma özelliğini taşıyor.. Hilton Garden Inn otel grubumuzun dünyanın çeşitli yerlerinde 700 civarında oteli bulunuyor. Sivas'ta açılan otelimiz Hilton ailesinin Türkiye'deki  51'inci oteli."

Handan GÜL/ Dünya