SunExpress Alman turizmcileri ağırlayacak

SunExpress, Antalya'ya ve İzmir'i son dakika satışlarında uzman 44 Alman tur operatörü ve seyahat acentesine tanıtacak.


Türk Havayolları ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, Antalya ve İzmir turizmine katkı sağlamak ve canlandırmak için 28 nisan ile 1 mayıs arasında Almanya'dan 44 tur operatörü ve seyahat acentesini Antalya'ya ve İzmir'e getirerek ağırlayacak.

"Avrupa'da, Türkiye'de de hem fiyat hem de kalite olarak en iyi değerde hizmet veren tatil havayoluyuz," diyen SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"SunExpress'in kuruluşundan bu yana, yani 27 yıldır süre gelen bir uzmanlığı var.  Bu çerçevede, yalnızca bu yıl Avrupa'daki 5 binin üzerinde tur operatörü ve seyahat acentesine, roadshowlarla, katalog sunumlarıyla başta Antalya'yı olmak üzere Akdeniz ve Ege bölgesini tanıtmak için çalışma yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Proje ortaklarımızla beraber, yaklaşık 700 tur operatörünü, seyahat acentesini Türkiye'ye davet ettik. Gruplar halinde önce Antalya'ya sonra da İzmir'de ağırlayacağız."

"Oteller bu yıl istedikleri talebi bulamadı"

Yaşanan olumsuzluklar nedeniyle Türk turizminin etkilendiğini bildiren Bischof, şöyle konuştu:

"Her zaman çok daha önceden dolan oteller bu yıl istedikleri talebi maalesef bulamadılar. SunExpress olarak, son dakika satışlarıyla, bu yıl beklentileri tam karşılamasa da, bir toparlanma bekliyoruz. Zaten, proje ortaklarımız ile beraber Antalya ve İzmir'e getireceğimiz misafirlerimiz son dakika satışlarında uzmanlaşmış tur operatörleri ve seyahat acenteleri."