Sıx Senses Kaplankaya 1 Mayıs’ta açılıyor

Kaplankaya’nın yeni iş ortağı Six Senses Hotels Resorts SPAs.


Türkiye’nin en yeni tatil merkezi Kaplankaya, dünyanın en iyi sağlık ve SPA otellerinden Six Senses ile bir araya geliyor.

Kaplankaya, dünyanın önde gelen otel yönetim şirketlerinden Six Senses ile işbirliğini 1 Mayıs 2017 tarihinden itibaren başlatıyor. Kaplankaya’nın Cevizsırtı beldesindeki 141 odalı oteli 40 yıl Six Senses Hotels yönetecek.

Six Senses Hotels Resort SPA Başkanı Mr. Bernhard Bohnenberger, Kaplankaya’nın tüm özellikleriyle Six Senses felsefesi ile örtüştüğünü söyledi ve “Kaplankaya coğrafi konumu ve doğal güzellikleriyle, Six Senses'in ruhunu yansıtacak tasarım, çevre ve sağlıklı yaşam operasyonlarını heyecanla geliştirecek" dedi.

Kaplankaya CEO’su Yalın Gür de  yeni işbirliğiyle 2017 yılında misafirlerini karşılayacaklarını bildirdi ve sözlerini “Six Senses gibi Kaplankaya’nın holistik yaklaşımı ile uyum içinde olan bir iş ortağı ile çalıştığımız için memnuniyet duyuyoruz. Kaplankaya’nın vizyonuna katkılarını heyecanla bekliyoruz,” diye sürdürdü.

Türkiye’nin turizmde, dünyanın en yüksek potansiyeline sahip ülkelerin başında geldiğini söleyen Yalın Gür, bu bilinci paylaşan Six Senses ile bir arada olmaktan duydukları memnuniyeti etti.

Türkiye’nin en güzel kıyı bölgelerinden Mandalya Körfezi’nin kıyılarında yer alan 141 odalı otelin 66 yamaç odası, 69 otel odası ve altı otel suitinin yanısıra on bin metrekarelik kapalı alanda spor, sağlık, ve SPA bölümleri  var.

Six Senses Kaplankaya, Bodrum Milas Havaalanı’na helikopterle 10 dakika, tekneyle 30 dakika ve arabayla 50 dakika uzaklıkta yer alıyor. Kaplankaya’nın ulaştırma birimi her gün Gündoğan ile Kaplankaya arasında tekne servisleri düzenliyor ve isteğe bağlı olarak araba veya helikopterle ulaşım imkanları sunuyor.

Kaplankaya, Canyon Ranch ile işletme anlaşmasını 30 Nisan 2017 tarihinden itibaren sona erdirmeye karar vermişti.