TAV Şili'de yolcu salonu işletecek

TAV İşletme Hizmetleri, Arturo Merino Benitez Santiago Uluslararası Havalimanının terminal binasında iki özel yolcu salonunu işletecek,karşılama ve uğurlama hizmeti verecek


Arturo Merino Benitez Santiago Uluslararası Havalimanı TAV İşletme Hizmetlerinin seyahat çözümleri sunan markası Primeclass'ın portföyüne eklediği 25. havalimanı oldu.

TAV açıklamasına göre, TAV İşletme Hizmetleri böylece tüm dünyada 25 havalimanında 41 yolcu salonuna ulaştı. Şirket, Şili'de kurduğu Primeclass Pacifico ve Servicios Aeroportuarios SA ortaklığı ile girdiği ihaleyi kazanarak yolcu salonlarının işletmesini neş yıllığına üstlenmiş oldu. Şili'nin Arturo Merino Benitez Santiago Uluslararası Havalimanı 19,, milyon yolcuyla Latin Amerika'nın yedinci işlek  havalimanı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Ali Bora İşbulan, şunları ifade etti:

"TAV İşletme Hizmetleri ileri teknolojisi ve güçlü altyapısı sayesinde yenilikçi projelere imza atıyor. İş geliştirme anlayışını küresel bir bakış açısı üzerine kuran şirketimizin işlettiği salonlara yenilerinin eklenmiş olmasından mutluluk duyuyoruz. 15 yıllık bir deneyimle 40'tan fazla salon işleten şirketimizin Şili'de kurduğu Primeclass Pacifico ve Servicios Aeroportuarios SA ortaklığı ile yılda 280 bin yolcuyu salonlarımızda ağırlamayı ve karşılama ve uğurlama hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Ayrıcalıklı seyahat çözümleri geliştirme konusunda tüm dünyada tercih edilen bir marka haline geldik. Yolcu salonlarımızda yılda 3 milyon misafirimizi ağırlıyoruz ve 100 bin kişiye karşılama ve uğurlama hizmeti veriyoruz. 2016 yılında Nairobi ve Washington DC Dulles Havalimanlarında açtığımız Turkish Airlines Star Alliance salonlarının ardından, 2017'de primeclass markamızla Frankfurt, Maskat, Kopenhag ve Zürih Havalimanlarında da yolcu salonları hizmete sokacağız."