Tavuk Dünyası satılıyor

2003 yılından bu yana faaliyette olan, Türkiye`de 110 şubeyle hizmet sunan Tavuk Dünyası`nı paylarının GRI Gıda'nın devralması ile ilgili olarak Rekabet Kurulu`na başvuruldu.


100’ün üzerinde restoranı ile 1700’ü aşkın kişiye istihdam sağlayan Tavuk Dünyası Gıda San. ve Tic. A.Ş.’nin sermayesinin %47’sini temsil eden paylarının GRI Gıda San. ve Tic. A.Ş.'nin devralması ve dolayısıyla şirketin GRI Gıda’nın kontrolüne geçmesine ilişkin olarak Rekabet Kurulu'na başvuruldu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bildirime konu olan işlem Tavuk Dünyası Gıda San. ve Tic. A.Ş.’nin (“Şirket”) sermayesinin %47’sini temsil eden paylarının GRI Gıda San. ve Tic. A.Ş. (“GRI Gıda”)'nin devralması ve dolayısıyla şirketin GRI Gıda’nın tek kontrolüne geçmesine ilişkindir."

2003 yılından bu yana faaliyette

Gıda sektörünTürk gıdaTavuk Dünyası markası, yeme içme sektöründe 2003 yılından bu yana faaliyet gösteren, bugün 5 ülkede, 30 şehirde 70'den fazla noktada restoran-cafe hizmeti veren şirketleri bünyesinde bulunduran TD Gıda Hizmetleri tarafından geliştirilmiştir.

120 şubesi var
Tavuk dünyasının 110'u Türkiye, 3'ü Almanya, 4'ü Hollanda, 2'si Çin ve 1'i Rusya'da olmak üzere 120 şubesi bulunuyor.

CEO'luğa Volkan Mumcu getirildi

Tavuk ağırlıklı menüleri ile Türkiye’de yeme – içme sektöründe kendisine yepyeni bir kulvar oluşturan Tavuk Dünyası, hızlı büyüme ve kurumsallaşma çalışmalarını dünya standartlarına taşıma hedefiyle CEO görevine Volkan Mumcu’yu getirmişti