Türk inşaatçı Trump'la ilişkisini bitirdi

ABD'de yaşayan Türk İnşaatçı Mükemmel Sarımsakçı'nın Trump'ın markası Scion adı altında gerçekleştireceği otel projesi iptal edildi. Trump'ın olumsuz imajının projeyi durdurduğu bildiriliyor.

Dallas’ta yaşayan Türk İnşaatçı Mükemmel (Mike) Sarımsakçı, Trump’ın markası Scion adı altında otel açma projesini iptal etti.

Money CNN’nin Dallas Şehir Meclisi’nden aldığı bilgiye göre Dallas ve St. Louis’te inşa edilmesi öngörülen iki otel açılmayacak.

İnşaat Mühendisi Sarımsakçı’nın Trump üzerinde oluşan olumsuz algı nedeniyle projeye fon bulmakta zorlandığı ifade ediliyor. Şubat ayında konuyla ilgili olarak konuşan Sarımsakçı “Trump uzun zamandan beri benim idolüm,” demişti.

"Trump hasarlı bir marka"

 konuyla ilgili olarak CNN’e konuşan Dallas Şehir Meclisi Üyesi Philip Kingston “Popüler olmayan kararlar alan bir başkandan bahsediyoruz. Bir işadamının onunla birlikte iş yapmaya kalkış aptalca. Trump hasarlı bir marka,” dedi.

Sarımsakçı konu hakkında sessizliğini korurken Trump Hotels'in konuya ilişkin açıklamasında Türk müteahhit ile aralarında bir anlaşmanın resmen hiç olmadığı belirtildi. Dallas’ta açılacak olan otelin 50 milyon dolara mal olması ve 2019 yılında açılması öngörülüyordu.

Galatasaray Lisesi mezunu olan Mükemmel Sarımsakçı’nın projelerinden bazıları şöyle sıralanıyor:

1.Tacikistan'da Serena Otel
2.Kazakistan Saks Fifth Avenue Kazakistan Amun Capital Offices
3.Dallas'ta 274 Key Marriot rezidans ve otel
4.Dallas'ta Alto’da 211 18 katlı ofis kulesi
5.Bakü'de 1.5 milyar dolarlık Yoo-Karma Projesi
6.Romanya'da 100 hektarlık gayrimenkul geliştirme projesi
7.Dallas'ta Butler Brothers Şirketi'nin 101 yıllık binasını 5 yıldızlı otel
8.Oklahoma'daki First National Bank binasının yenilenmesi Nef 163 ve Nef 11