TÜROB heyeti Erciyes Kayak Merkezi’ni inceledi

Türkiye Otelciler Birliği heyeti, Keyseri'deki Erciyes Kayak Merkezi'nde gerçekleştirilen yatırımları yerinde inceledi.


Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB)heyeti, kış turizmini geliştirmek amacıyla Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nce gerçekleştirilen toplam 200 milyon euroluk kış turizmi odaklı en büyük yatırımların gerçekleştirildiği Erciyes Kayak Merkezi’ni inceledi.

Turizmin çeşitlendirilmesi hedefine yönelik olarak son yıllarda ortaya çıkan büyük yatırımlardan birisinin Erciyes Kayak Merkezi olduğunu söyleyen Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Genel Müdürü İsmail Taşdemir, şunları ifade etti:

"Erciyes’i uzaktan takdir ve merakla takip ediyorduk fakat buradaki yatırım ve turizm heyecanını görünce çok daha fazla sevindik. Kış turizmiyle Kayseri bölgesinin muhteşem turizm envanterini entegre ettiğimizde ortaya çok büyük bir potansiyel çıkıyor. Erciyes son teknoloji tesisleri, sosyal imkanları ve pistleri ile tam bir Avrupai kayak merkezi olmuş. Biz de TÜROB olarak bu potansiyelin ülkemize sağlayacağı katkının artması ve kış turizmini geliştirmek için çok derin bir iş birliği içinde çalışmak istiyoruz.”

Erciyes Master planı yatırımları hakkında bilgiler aktaran Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı da şöyle konuştu:

“Türkiye’nin ilk dağ yönetim şirketi olarak şehrimizde ve ülkemizde kış turizmini geliştirmek maksadıyla elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Erciyes Master planı ile yapılan 200 milyon euro’luk yatırım ile Dünya’nın en önemli kayak merkezlerinden biri haline geldik. Ülkemizin ihtiyacı olan turizmi çeşitlendirme stratejisine de uygun olarak kışın kayak, snowboard, snowkite, kayaklı yürüyüş gibi sporlar , yazın da tırmanma, dağ bisikleti, trekking, kamping, doğa ve kültür turizmi aktiviteleri için önemli bir potansiyele sahibiz. Yurt içinden ve yurt dışından milyonlarca kayakseveri burada ağırlıyoruz. Her yıl bu sayıyı kat kat artırarak ilerliyor ve 2023 yılında dağ üzerindeki otel yatak kapasitesini 6 bine çıkacaracağız. Erciyes, yatırımcılar için çok önemli bir merkez. Bütün turizmcileri buraya bekliyoruz. TÜROB gibi büyük bir camiayla iş birliği içerisinde çalışmaktan ve ülkemiz turizmine birlikte hizmet etmekten büyük memnuniyet duyacağız.”