100 bin dolara ömür boyu vizesiz seyahat

Dominika pasaportu 100’den fazla ülkeye vizesiz seyahat imkanı sağlıyor.


Dünyada 100'den fazla ülkeye vizesiz seyahat imkânı sunan Karayipler'deki Dominika, tüm dünyada yatırımlarını farklı alanlarda değerlendirmek isteyen işadamlarının gözdesi oldu.

Yurt dışında yaşam, sağlık ve eğitim alanında danışmanlık hizmeti veren Yeni Bir Hayat Dominika'nın uyguladığı yatırımcı programı ile 100 bin dolara dört ay gibi kısa bir sürede pasaport almak mümkün. Program en uygun fiyata en kısa sürede sonuçlanan program olarak yatırımcıların ilgisini çekiyor.

200 bin dolarlık gayrimenkul yatırımının geri dönüş süresi 10 yıl

Aralarında İngiltere, Hong Kong, Singapur gibi işadamlarının sıklıkla seyahat ettiği Uzak Doğu ülkelerinin de yer aldığı 100'den fazla ülkeye vizesiz seyahat serbestliği sağlayan Dominika pasaportu aynı zamanda İngiltere’de 6 aya kadar kalma hakkı da veriyor.

Hibe tutarı tek kişi için 100 bin dolar, başvuru sahibinin eşi ve çocukları gibi aile üyelerini de kapsayan bir program seçildiğinde ise rakam 200 bin dolara çıkabiliyor. Dominika’ya gitme ve orada ikamet etme mecburiyeti getirmeyen program özellikle yoğun tempoda çalışan, zamanını iyi yönetmesi gereken ve vize sürecini ortadan kaldırmak isteyen iş adamlarının hayatını kolaylaştırıyor. Hükümetten onnaylı bir gayrimenkul yatırımıyla da programa dahil olunabilen Dominika’da, 200 bin dolarlık bir ev yatırımının geri dönüş süresi ortalama 10 yıl. 200 bin dolara satın alınan bir gayrimenkul, yılda 20 bin dolar kira getirisi sağlıyor.

“Dünyadaki cennet” olarak bilinen ve turizm için en cazip bölgelerinden biri olan Karayip ülkeleri, aynı zamanda sağladığı ekonomik kolaylıklar sayesinde yatırım yoluyla ikinci vatandaşlık için de cazip lokasyonlardan biri olarak öne çıkıyor. Karayipler, ‘vergi cenneti’ olması ve ‘offshoreda denilen kıyı bankacılığı konusunda sağladığı avantajlar sayesinde yatırımcıların odak noktası oldu.