Anneler Gününün en çok aranan şehri İstanbul

Hotels.com verilerine göre Anneler Gününün en çok aranan şehri İstanbul.


İstanbul, Anneler Gününün kutlandığı hafta sonu için internet aramalarında en çok aranan şehir oldu.

Daha önce ilk 10’da olmayan Nevşehir ise Anneler Günü için internette çok aranan şehirler listesine ikinci sıradan girdi.

Hotels.com™’un  açıkladığı ve  Anneler Günü kapsamında 2016 ile 2017 yılı arama sonuçlarını karşılaştıran verilere  göre İstanbul; en çok aranan ilk 10 şehir arasında birinci sırada yer aldı.

Listede İstanbul’u geçtiğimiz yıl ilk 10 arasında yer almayan Nevşehir takip etti. Orta Anadolu’nun tam merkezinde yer alan Nevşehir, eski dönemlerden kalan cami, medrese, hamam ve çeşmeleriyle; farklı coğrafi yapısı ve doğal güzellikleriyle özellikle bahar aylarına doğru doğa ve kültür turizmine meraklılarının öncelikli tercihi arasında yer alıyor.

Favori tatil beldesi Bodrum listede geçen seneye göre bir yükseliş gösterdi ve bu yılki aramalarda ilk 3 arasına girdi.  Antalya ise, geçen seneye göre altı  basamak birden düşse de kendine listenin sekizinci sırasında sırasında yer buldu.

Listede bu yıl sürpriz isimler de yer aldı. Geçen yılki internet  aramalarında yer almayan Eskişehir ve Ürgüp bu yıl ilk 10 listesine giriş yaparken; İstanbul’a yakınlığı ile kısa tatiller için tercih edilen Şile ve surf turizminin merkezi olarak dikkat çeken Çeşme de, ilk 10 listesine girmeyi başardı.